کابینه بنت نفتالی در خطر فروپاشی است

به گزارش موج نیوز، الی آویدر از حزب «اسرائیل، خانه ما» به رهبری آویگدور لیبرمن روز گذشته تهدید کرد که در صورت عدم رسیدگی به پرونده خرید زیردریایی آلمان که نتانیاهو نخست وزیر سابق این کشور متهم اصلی آن است، کابینه نفتالی بنت بررسی نخواهد شد. . خطر سقوط وجود دارد.

کانال 12 عبری به نقل از این وزیر نوشت: «اگر نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل جلوی این پرونده را بگیرد یا با تشکیل کمیسیونی برای بررسی این پرونده مخالفت کند، گویی از پشت کابینه فعلی خنجر زده است».

وزیر امور خارجه نسبت به برنامه ریزی برای برگزاری انتخابات کنست قبل از یکی از پرونده های فساد مالی نتانیاهو به ویژه خرید یک زیردریایی هشدار داد.

رسانه های یهودی روز جمعه تاکید کردند که کابینه هفته آینده برای رای گیری درباره تشکیل کمیسیون رسمی برای بررسی خرید یک زیردریایی تشکیل جلسه خواهد داد.

بر اساس گزارش های رسانه های یهودی، نفتالی بنت، نخست وزیر، ژایر لاپید، وزیر امور خارجه، گادون سائر وزیر سابق دادگستری و بانی گانز وزیر دفاع، توافق کرده اند. این ظن وجود دارد که افراد نزدیک به نتانیاهو در فسادهای احتمالی از جمله باج گیری قراردادهای خرید زیردریایی های نظامی از شرکت آلمانی ThyssenKrupp دست داشته باشند. ارزش این معامله حدود 2 میلیارد دلار است.

  هشدار سازمان آتش نشانی به شهرداری تهران درباره بازار گل امام رضا و محلات

دیدگاهتان را بنویسید