وزیر کشور: زیرساخت لازم برای توسعه اقتصادی «حل مشکلات اجتماعی» است.

خبر عجیب

شفقنا، وزیر کشور گفت: در بحث وحدت ملی، همبستگی اجتماعی و حتی توسعه و پیشرفت اقتصادی؛ زیرساخت های آن راه حل معضلات اجتماعی است و تا زمانی که انسجام اجتماعی پایدار و وحدت درونی شکل نگیرد، نمی توان به وحدت ملی دست یافت و لذا توسعه و پیشرفت را در پی داشت.

به گزارش شفقنا، دکتر احمد واحدی در دومین همایش ملی مقابله با آسیب های اجتماعی از منظر اسلامی با اشاره به ظرفیت بالای اندیشه های اسلامی در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: موضوع آسیب های اجتماعی یکی از مهم ترین موضوعات است. مسائل مهم و فوری کشور «و در این راستا باید یک برنامه علمی و راهبردی در نظر گرفته شود.

وزیر کشور با بیان اینکه آسیب های اجتماعی نیازمند نگاه دقیق علمی و پژوهشی است، تصریح کرد: آسیب های اجتماعی نیازمند نگاه دقیق علمی و پژوهشی است. وی گفت: آسیب های اجتماعی از یک سو مبتنی بر جغرافیا است و هر منطقه ای که تحت تأثیر محیط فرهنگی و زیستی خود قرار دارد با این چالش مواجه است و در عین حال یک معضل ملی و حتی جهانی است در مقیاس بزرگ.”

وی در این خصوص گفت: بنابراین با توجه به پیچیدگی های زیست محیطی این چالش در کشور باید رویکرد ملی و واحدی برای مقابله با این چالش داشته باشیم.

دکتر واحدی در ادامه با اشاره به اینکه در صورت عدم رسیدگی فوری به موضوع آسیب های اجتماعی، خاطرنشان کرد: به مرور زمان به یک پدیده مزمن در کشور تبدیل شد. وی خاطرنشان کرد: باید در نظر داشته باشیم که مسائل اجتماعی محور اصلی حرکت های اقتصادی و سیاسی کشور است.

  پیشگیری از اعتیاد نیازمند ابتکارات است

وی افزود: در بحث وحدت ملی، همبستگی اجتماعی و حتی توسعه و پیشرفت اقتصادی؛ زیرساخت های آن راه حل معضلات اجتماعی است و تا زمانی که انسجام اجتماعی پایدار و وحدت درونی شکل نگیرد، نمی توان به وحدت ملی دست یافت و لذا توسعه و پیشرفت را در پی داشت.

دکتر واحدی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: مرحله چهارم نهضت امام خمینی(ره) تشکیل جامعه اسلامی است و شرط تحقق این جامعه فقدان آسیب اجتماعی و وجود شرایط پایدار زندگی در جامعه است. کشور. بیا حرکت کنیم.

وزیر کشور تصریح کرد: امروز باید تلاش کنیم تا با کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت بیش از پیش هویت جمعی به الگوی صحیح رفتار عادی در بستر کلی جامعه دست یابیم.

دکتر واحدی همچنین خاطرنشان کرد: باید حرکت های جدی و قوی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در کشور شکل گرفت و به سمت وضعیت مطلوب و به سبک انقلاب اسلامی حرکت کرد.

وی در این خصوص خاطرنشان کرد: امروز نیز مانند کشور خیرین مدرسه ساز، خیرین سلامت داریم. ما همچنین به خیرین اجتماعی بزرگ نیاز داریم. وی گفت: با گفتمان قوی و ایجاد یک حرکت بزرگ و سراسری در کشور باید کاهش پایداری در حوزه های مختلف آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، خودکشی، اعتیاد و حاشیه نشینی داشته باشیم.

وی افزود: وسیله تحقق این راه عظیم و جهادی، واجب بزرگ و ارزشمند امر به معروف و نهی از منکر است و این مسئولیت بزرگ اجتماعی نباید در کشور فراموش شود.

وزیر کشور تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر نعمت بزرگی برای ایجاد جامعه ای سالم و به دور از آسیب و چالش است و همه باید وارد این عرصه بزرگ و جهادی شویم.

  بازگشایی محورهای تهران - شمال و کرج - چالوس

دیدگاهتان را بنویسید