ورود اولین قطار باری از کره شمالی به چین از ابتدای تاج

شفقنا- منابع خبری کره شمالی از ورود قطار باری به شهر داندونگ چین برای اولین بار از زمان آغاز تاج گذاری خبر دادند.

به گزارش شفقنا از ایسنا، خبرگزاری یونهاپ به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: یکی از قطارهای باری کره شمالی امروز (یکشنبه) وارد شهر مرزی با چین شد، این در حالی است که شاید این ورودی یکی از اولین گذرگاه های مرزی پس از قرنطینه و بسته شدن باشد. هر دو طرف به دلیل تاج هستند. این قطار باری احتمالاً بار اضطراری را حمل خواهد کرد.

کره شمالی به طور رسمی موارد تاج را در این کشور اعلام نکرده است و از زمان شروع همه‌گیری تاج‌گذاری در سال 2020، محدودیت‌های سختی از جمله بستن مرزها و ممنوعیت تردد داخلی اعمال کرده است.

در حالی که برخی از ارقام دولت چین نشان می دهد که برخی محدودیت های تجاری همچنان پابرجا هستند، به نظر می رسد بیشتر محموله ها از طریق بنادر دریایی کره شمالی به جای قطارهای فرامرزی انجام می شود.

مقامات دولتی کره جنوبی در اواخر سال گذشته گفتند که از نزدیک شروع به کار قطارهای فرامرزی را زیر نظر دارند و این نشانه ای از کاهش محدودیت های کرون است.

به گزارش یونهاپ، یک قطار باری از پل راه آهن رودخانه یالو عبور کرد و وارد شهر داندونگ چین شد.

در حال حاضر مشخص نیست که وی پس از ترک سمت خود چه خواهد کرد، اما روز دوشنبه با یک محموله اضطراری به کره شمالی بازخواهد گشت.

برخی از محموله های تجهیزات پزشکی و مواد غذایی پس از سه ماه قرنطینه در بندر نامپو وارد کره شمالی شد، اما اطلاعاتی در مورد محموله بزرگی که باید با قطار وارد شود، وجود ندارد.

  حمله موشکی به پایگاه ارتش ترکیه در شمال عراق

دیدگاهتان را بنویسید