هادی العامری به اقلیم کردستان می رود

خبر عجیب

شفقنا- رهبر ائتلاف فتح عراق پس از دیدار با رهبر فراکسیون صدر برای دیدار با نمایندگان اقلیم کردستان عازم اربیل می شود.

به گزارش شفقنا به نقل از الفرات نیوز، هادی العامری رهبر ائتلاف فتح عراق پس از دیدار با رهبر فرقه صدر در نجف برای دیدار با مقامات اقلیم کردستان به اربیل سفر می کند.

بر اساس این گزارش، هادی العامری قصد دارد در سفر آتی خود با مسعود بارزانی، رهبر حزب دمکرات کردستان دیدار کند. العامری در این دیدار درباره تشکیل دولت با مقامات اقلیم کردستان گفتگو خواهد کرد.

به گزارش مهر، رهبر ائتلاف فتح پیش از این از مقتدی صدر، رهبر فراکسیون صدر در نجف دیدار کرده بود. در همین حال، دادگاه فدرال عراق روز پنجشنبه هیئت رئیسه منتخب پارلمان را به حالت تعلیق درآورد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که شورای هماهنگی شیعیان عراق پیشتر انتخاب محمد الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان را غیرقانونی اعلام کرده و در دادگاه فدرال شکایت کرده است.

در تصمیم دادگاه فدرال آمده است که تصمیم به تعلیق فعالیت هیئت رئیسه مجلس منتخب به دلیل نقض برخی از مقررات قانون اساسی و نقض اساسنامه صادر شده است. دیروز، باسم الکنانی، تحلیلگر عراقی گفت که رویدادهای اولین جلسه پارلمان نقض آشکار قانون اساسی بود. همه چیز از قبل برنامه ریزی شده بود. جناح صدر به همراه دیگر جناح ها به دنبال حذف شورای هماهنگی شیعیان از روند سیاسی بودند.

خبر قبلیگروگان گیری در کلیسایی در تگزاس آمریکا

  ثبت نام در سمینارهای گیلان آغاز شد

دیدگاهتان را بنویسید