نماینده سوریه گوترش با امیر عبداللهیان دیدار می کند

به گزارش موج نیوز، «گیر پدرسون» نماینده ویژه «دبیرکل» آنتونیو گوترش که در راس هیاتی برای دیدار و گفتگو با مقامات کشورمان به تهران سفر کرده است، پیش از ظهر امروز وارد تهران شد. یکشنبه 17 ژانویه). وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

پدرسون روز گذشته همچنین با علی عسگر حاجی، مشاور ارشد وزیر امور خارجه در مسائل خاص سیاسی دیدار کرد. مشاور ارشد وزیر امور خارجه در دیدار با فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، بر تلاش های سازمان ملل برای لغو تحریم ها علیه سوریه، کمک به مردم، بازگشت پناهجویان و آغاز بازسازی تاکید کرد.

پدرسون در این دیدار از تلاش‌های کشورمان در همکاری با سازمان ملل و همچنین در روند آستانه در راستای تقویت حل و فصل سیاسی بحران سوریه و حمایت از گفت‌وگوی ملی سوریه قدردانی کرد و بر تداوم این همکاری‌ها تاکید کرد.

پدرسون و امیر عبداللهیان در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک در اکتبر سال جاری درباره وضعیت سوریه گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این دیدار ضمن اعلام حمایت از تلاش‌های سازمان ملل و فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل برای پایان دادن به بحران سوریه، از سازمان ملل خواست تا به همه ابعاد بحران سوریه توجه کند. .

امیرعبداللهیان با انتقاد و محکومیت تحریم های آمریکا علیه سوریه گفت: انتظار می رود سازمان ملل نقش فعال تری در رفع تحریم های سرکوبگرانه علیه مردم سوریه ایفا کند.

گفتنی است، بر اساس توافقات صورت گرفته، قرار است اجلاس سران روند آستانه – سوریه در ابتدای سال جدید میلادی در تهران برگزار شود.

  تعطیلی مناطق مشکل دار مدارس/ سازمان جهانی بهداشت بر بازگشایی مدارس اصرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید