میلیون ها دلار برای خرید و فروش زمین در متاورس

شفقنا رسانه- زمین در دنیای مجازی معروف به متواری گاهی به میلیون ها دلار فروخته می شود.

به گزارش شفقنا از ایسنا، افزایش سرسام آور قیمت ملک بر کسی پوشیده نیست، اما همه گیر کووید، موج جدیدی از هجوم برای خرید زمین ایجاد کرده است. در واقع، برخی از سرمایه گذاران میلیون ها دلار برای قطعه هایی در فضایی که از نظر فیزیکی وجود ندارد، پرداخت می کنند.

این توطئه ها در دنیای مجازی به نام متا تکنولوژی قرار دارند. قیمت این توطئه ها در چند ماه گذشته از زمانی که فیس بوک توسعه عمده تجارت واقعیت مجازی خود را اعلام کرد و حتی نام شرکت خود را به Meta Platform تغییر داد، حداکثر تا 500 درصد افزایش یافته است.

اندرو کگل، مدیر عامل وب سایت تورنتو که در دنیای مجازی و دارایی های دیجیتال (NFT) سرمایه گذاری می کند، می گوید: «متاوارز جهت بعدی در رسانه های اجتماعی است. می توانید به کارناوال بروید، به یک کنسرت موسیقی بروید، به موزه بروید.

در این دنیای مجازی، افراد واقعی در قالب شخصیت های کارتونی به نام آواتار با یکدیگر تعامل دارند که شبیه به بازی های ویدئویی چند نفره است. امروزه، مردم از طریق یک صفحه کامپیوتر ساده به این دنیاها دسترسی دارند، اما متا و سایر شرکت‌ها چشم‌انداز بلندمدتی برای ایجاد جهان‌های غوطه‌وری 360 درجه دارند که مردم می‌توانند از طریق ابزارهایی مانند هدفون آشیل متا به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

طبق گزارش اخیر GaryScale، دنیای دیجیتال می تواند در آینده نزدیک به یک تجارت 1 تریلیون دلاری تبدیل شود.

  رئیس: حفظ حرمت اساتید وظیفه همگانی است/ دستور پیگیری مطالبات اساتید دانشگاه به وزیر علوم

کگل اخیراً 2.5 میلیون دلار برای خرید یک قطعه زمین در Desertland، یکی از محبوب ترین دگردیسی ها، هزینه کرده است. مدیر اجرایی این شرکت می گوید قیمت ها در چند ماه گذشته 400 تا 500 درصد افزایش یافته است.

دگردیسی جذاب دیگر ماسه سنگ است که در آن شرکت املاک مجازی Republic Realm برای هر قطعه حدود 4.3 میلیون دلار هزینه کرده است. مدیر عامل شرکت Janine Iurio به CNBC گفت: “سال گذشته، این شرکت 100 جزیره خصوصی مجازی را به قیمت هر کدام 15000 دلار به او فروخت و اکنون هر جزیره با قیمتی حدود 300000 دلار معامله می شود که مشابه قیمت متوسط ​​است.” خانه در آمریکا است.

به گفته کیگل، دقیقاً مانند املاک و مستغلات، مکان در متاوارس مهم است. وقتی برای اولین بار به متواری می روید، بخش هایی وجود دارد که مردم در آن جمع می شوند و مطمئناً این بخش ها از بخش هایی که رویداد برگزار نمی شود ارزش بیشتری دارند. قطعا مناطق پرتردد سرمایه گذاری بیشتری را جذب می کند.

به گزارش CNBC، مدیرعامل ریپابلیک ریلم گفت: خرید زمین در متاور بسیار ساده است و از طریق پلتفرم یا سازنده قابل انجام است. سرمایه گذاران زمین خود را می سازند و آن را تعاملی می کنند. وی در عین حال هشدار داد که سرمایه گذاری در املاک دیجیتال یک تجارت پرخطر است و گفت: فقط باید پولی را خرج کنید که حاضرید از دست بدهید. این دارایی ها مبتنی بر بلاک چین هستند و همانطور که می دانیم، ارزهای دیجیتال به شدت نوسان دارند، اما از طرف دیگر می توانند بسیار سودآور باشند.

  250 تروریست داعشی تسلیم مبارزان کرد سوریه شدند

دیدگاهتان را بنویسید