لایه پنهان جرم توسط مسئولان رسیدگی شود/ تحکیم بنیان خانواده باید در اولویت برنامه ریزی ها باشد

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا حدادزاده دادستان و انقلاب مرکز استان یزد وی به تلاش های مرکز حمایت یزد اشاره کرد و گفت: در حوزه فضای مجازی و جرایم مربوط به آن به ویژه در خصوص بزه دیدگی کودکان و زنان، مرکز حمایت با همکاری بهزیستی و شهرداری راه اندازی شد. برای حل و فصل مسائل در این محدوده بدون دخالت قضایی و حل و فصل با رعایت کامل رازداری.

این ضابط قضایی درجه بندی و اولویت بندی جرایم و آسیب های اجتماعی را امری مهم و ضروری دانست و اظهار داشت: دلواپسان و متدینین باید به آسیب های خانوادگی و اخلاقی و اجتماعی مرتبط با این نهاد مقدس رسیدگی کنند چرا که این موضوعات بسیار مهمتر است. از پرتقاضاترین اقلام

وی ناامیدی، پوچی و بی هویتی در بین جوانان و نوجوانان را از مشکلات نسل جوان و در گرایش به جرم موثر دانست و گفت: در زندان اگر شاهد بازگشت زندانیان باشیم، بررسی ها نشان می دهد که بیشترین بازدهی مربوط به زندانیان است. که خانواده هایشان و هیچ حامی مالی ندارند.

هادزادزاده گفت: در حوزه آسیب دیدگان فضای مجازی نیز نمونه هایی از ورود هوشمندانه خانواده مقتول به موضوع اصلاح شده است.

این مقام قضایی با بیان اینکه احیای ارزش ها در پیشگیری از آسیب ها بسیار موثر است، افزود: تقویت روابط اجتماعی و احیای هویت محله ای همچون گذشته در پیشگیری از آسیب بسیار موثر است.

وی گفت: باید از هر زبانی که در رفع آسیب موثرتر باشد استفاده کرد. قطعاً سازوکارهای غیررسمی مؤثرتر از سازوکارهای رسمی برای حل بسیاری از اختلافات و مشکلات است».

  درصد قابل توجهی از آمریکایی ها فیس بوک را برای جامعه مضر می دانند

دیدگاهتان را بنویسید