فولاد مبارکه اصفهان در مسیر تامین پایدار مواد اولیه و انرژی

به گزارش موج نیوز، عباس اکبری محمدی، معاون عملیات شرکت فولاد مبارکه اصفهان وی بیان کرد: فولاد مبارکه در سال های اخیر برای تامین نیازهای داخلی، تحولات کمی و کیفی را در دستور کار خود قرار داده است. با وجود افزایش تولید و محصولات، این شرکت موفق به کاهش مصرف انرژی و بهبود حجم محصولات از نظر کیفیت و تنوع شد.

وی افزود: به عنوان مثال فولاد مبارکه اخیرا یک برد APIX70 به ضخامت 300 میلی‌متر را به تولید انبوه رسانده است تا اکثر نیازهای صنعت کشور را برطرف کرده و صنایع مرتبط را از واردات آن بی نیاز کند. توانسته است کشور را به خودکفایی برساند و انواع ورق های رنگی لوازم خانگی را وارد کند که در مرحله تولید از حساسیت، دقت و کیفیت بالایی برخوردار است.

معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه در سال گذشته موفق به تولید بیش از 550 هزار تن محصول تخصصی مرغوب شد که تمامی این محصولات در سال های گذشته از کشورهای دیگر وارد شده بود. تولید این محصولات علاوه بر بی نیازی از واردات، موتور محرکه اشتغال، خودکفایی و بهبود شرایط اقتصادی در صنایع کشور خواهد بود.

ارتقای تنوع و کیفیت محصولات و بهره وری در تولید

وی اذعان داشت: امیدواریم با توجه به اینکه تقریباً کل زنجیره فولاد در فولاد مبارکه وجود دارد، در برنامه سال های آینده در نظر گرفته شده و متعادل سازی آن باعث متعادل شدن حجم تولید محصول در بخش های مختلف این زنجیره می شود. ارتقای تنوع و کیفیت محصولات و بهره وری در تولید فولاد مبارکه.

  طرح رتبه بندی معلمان به زودی نهایی می شود

اکبری محمدی با بیان اینکه فولاد مبارکه در حال حاضر از نظر مصرف ویژه و مطلق حامل های انرژی و مواد مصرفی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد، تصریح کرد: این بنگاه بزرگ صنعتی از نظر مصرف آب نیز در وضعیتی قرار دارد که کمترین برداشت را به خود اختصاص داده است. آب خام و با اقداماتی که در سال های آینده انجام داده است، همین مقدار اندک با سرمایه گذاری در توسعه فولاد مبارکه به صفر می رسد.

فولاد مبارکه در مسیر تامین پایدار مواد اولیه و انرژی

وی بیان کرد: فولاد مبارکه برای ایجاد ثبات در زنجیره تولید از جمله تامین پایدار مواد اولیه و انرژی برنامه هایی دارد تا بتواند محصولات مورد نیاز صنایع کشور را در طول سال به صورت پایدار و پایدار تامین کند. امیدوارم روندی که از 14 آذر 92 با فولاد مبارکه شروع شد و تا کنون رو به رشد است با برنامه ریزی های انجام شده ادامه پیدا کند.

معاون بهره برداری شرکت فولاد مبارکه در پایان افزود: ایران رتبه دهم تولید فولاد جهان را دارد و شرکت فولاد مبارکه جزو 50 شرکت برتر فولاد جهان است که با تلاش تک تک کارگران و کارکنان این عظیم مجتمع صنعت، موقعیت شرکت ما جهان را ارتقا خواهیم داد.

معاون توسعه فولاد موتور مبارکه با تاکید بر لزوم حمایت از صنعت خودرو و لوازم خانگی کشور گفت: پایین دستی شامل خودروسازان و تولیدکنندگان لوازم خانگی می شود.

فولاد مبارکه از صنایع خودروسازی و لوازم خانگی در کشور پشتیبانی می کند

احمد یوسف زاده معاون توسعه شرکت فولاد مبارکه نیز در گفت و گو با صدا و سیمای مرکز اصفهان گفت: فولاد مبارکه به عنوان مهد انقلاب اسلامی با طرح های عمرانی دستاوردهای چشمگیری داشته و میهن اسلامی ما را سربلند کرده است.

  اختتامیه مرحله استانی جشنواره سرود ملی فجر در کوم

وی افزود: همچنین این کارخانه عظیم صنعتی علیرغم اعمال تحریم های سرکوبگرانه توانسته با تکیه بر توان متخصصان داخلی از ظرفیت تولید 2.4 میلیون تنی خود در زمان راه اندازی به ظرفیت فعلی 10 میلیون تنی خود برسد. “

معاون توسعه فولاد مبارکه گفت: این شرکت در راستای رعایت منویات مقام معظم رهبری متعهد به تامین مواد اولیه پایدار مورد نیاز صنایع پایین دستی اعم از خودروسازان و تولیدکنندگان لوازم خانگی است که امیدواریم این امر بیش از پیش محقق شود. با توکل بر خداوند متعال

دیدگاهتان را بنویسید