فاز اول طرح بازیافت پساب از سال آینده در یزد آغاز می شود

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد، علی آرمی معاونت برنامه ریزی و توسعه شرکت آب منطقه ای یزداضافه شد: طرح بازیافت پساب حداکثر تا خرداد 1401 به بهره برداری می رسد که در نتیجه می توان به تثبیت سفره آب در منطقه امیدوار بود.

او در حال شروع است پروژه بازیافت فاضلابوضعیت پیشرفت و دستاوردهای وی بیان می شود: پس از طرح ایده این پروژه، تحقیقات وی توسط مشاور انجام شد. مشخصات کلی پروژه مورد تایید شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قرار گرفت و طراحی و تهیه نقشه های پروژه توسط واحد فنی طراحی و توسعه ظرف مدت 2 ماه انجام شد.

به گفته وی، در پاییز سال جاری اعتبارات مربوط به تامین لوله و اجرای منابع داخلی شرکت و دریافت مناقصه در حال انجام است و با برنامه ریزی انجام شده در اوایل اسفندماه سال جاری، احداث خط لوله این پروژه حداکثر تا پایان خرداد 1401 به بهره برداری می رسد.

آرمی خط لوله 4300 متری GRP به قطر 400 میلی متر به همراه نصب شیرآلات و اتصالات متصل و همچنین حفاری و آماده سازی سه حلقه چاه جذبی در عمق 30 متری را از مشخصات کلی فاز اول این پروژه اعلام کرد. پروژه

استفاده مجدد از بازیافت فاضلاب به دلیل رشد جمعیت، کاهش بارندگی و خشکسالی باعث کاهش سطح آب های زیرزمینی در سال های اخیر و کاهش منابع سطحی شده است و مردم را مجبور به جستجوی منابع آبی جدید کرده است.

امروزه فاضلاب تصفیه شده تصفیه خانه ها به عنوان منبعی جدید و دائمی برای جبران کمبود آب مورد توجه کارشناسان قرار می گیرد و از این رو راه های مختلفی برای استفاده از پساب تصفیه شده و جلوگیری از هدررفت آب وجود دارد.

  منصوب مدیر خط اتوبوسرانی تهران

دیدگاهتان را بنویسید