صدور بیش از 5000 برگ گواهی بهداشت محصولات کشاورزی در اردبیل

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، دوستت دارم مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی اردبیل گفت: در 9 ماهه امسال برای صادرات بیش از 135 هزار تن انواع محصولات کشاورزی، حدود 5 هزار و 800 برگ گواهی بهداشت نباتات از کارشناسان مستقر در ادارات صادر شد. قرنطینه گیاهان در گمرک بیله‌وار و مرکز منطقه صادر شده و این روند بدون حتی یک روز تعطیل ادامه دارد.

وی گفت: برای این مدت بیش از 11 هزار و 500 تن انواع محصولات کشاورزی وارد کشور شده و پس از بازرسی و کنترل گواهی سلامت ترخیص شده است، بیش از 45000 تن محصولات ترانزیتی کشاورزی بررسی شده و تحت نظارت مبادی مبادی به کشورهای مقصد ارسال شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی اردبیل وی می گوید: با توجه به تغییر رویه کشورها برای واردات محصولات کشاورزی و نیاز به تایید محل تولید و مشخصات سازنده و صادرکننده و همچنین نیاز به ایجاد واحد کنترل کیفیت در گلخانه ها، از تولیدکنندگان و صادرکنندگان با متخصصین همکاری و کلینیک های مناسب داشته باشند و از هرگونه عجله و فشار بر همکاران خودداری کنند تا در روند صادرات خللی ایجاد نشود.

به گفته آذرمی، طی هفته های اخیر جلساتی با گلخانه داران، تولیدکنندگان و صادرکنندگان در سطوح مختلف برگزار شد و این بستگان از دستورالعمل های ابلاغی وزارتخانه مربوطه و سازمان حفظ نباتات مطلع شدند. لذا از سال برداشت جاری کشاورزان، باغداران و گلخانه دارانی که قصد صادرات محصولات خود را دارند باید طبق دستورالعمل ابلاغی تولید محصولات کشاورزی اقدام کنند. در غیر این صورت امکان صادرات محصول وجود نخواهد داشت.

  سردار سلامی: اتفاقات تلخ دیگر تکرار نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید