سامانه قاچاق کشف شده است

به گزارش موج نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، احمد اصانلو در مراسم افتتاح سامانه قاچاق کالا و ارز (مربوط به سازمان جمع آوری و فروش اموال) گفت: پرونده ها. ثبت شده در این سامانه مربوط به پرونده های معلق و معلق تکمیل می شود.

وی یادآور شد: رئیس جمهور پس از بازدید از انبارهای املاک استان بوشهر دستور تسریع در توزیع و ساماندهی اموال در انبارها را صادر کرد و بخشنامه ای به تعزیرات حکومتی برای تسریع در ارائه پرونده های موجود به استانداران ابلاغ کرد. و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

اسانلو افزود: مشکل این بود که سازمان اموال تملیکی ادعا می کند که پرونده های زیادی در تعزیرات حل نشده است، در حالی که رسیدگی در تعزیرات جاری است و متوسط ​​زمان رسیدگی 35 روز است.

معاون وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: تاکنون سامانه ای برای نظارت بر پرونده ها و تعیین تکلیف وجود نداشت و با راه اندازی این سامانه هم پرونده های معوقه رصد می شود و هم از ناامنی اموال انبارهای این سازمان جلوگیری می شود. .

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در حال حاضر 80 تا 90 درصد پرونده های قاچاق منجر به صدور حکم شده است و چهار تا پنج هزار پرونده نیز در دست رسیدگی است.

اسانلو گفت: چشم انداز ما برای عملکرد این سامانه این است که اطلاعات سامانه با اطلاعات موجود در سازمان اموال مقایسه شود.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: با توجه به اینکه سازمان اموال تملیکی تاکنون نتوانسته آرای صادره از قانون مجازات را با اموال موجود در انبارها مقایسه کند و متوجه شود که کدام اموال و کالاها در این مورد متعلق به سازمان است. احکام سازمان تعزیرات به خوبی اجرا نشده است.» با این سامانه هر پرونده قاچاقی که در سازمان تعزیرات با اموال در

  ایلان ماسک: توییتر همیشه برای کاربران عادی رایگان خواهد بود

سازمان اموالی وجود دارد که ارتباط برقرار می کند و از سردرگمی اموال در سازمان اموال جلوگیری می کند.

وی افزود: همچنین در نظر داریم بر عملکرد دستگاه های صدور مجوز نظارت کنیم تا نقل و انتقال کالا مشخص شود و ببینیم آیا مجوزها به موقع صادر شده است یا خیر یا درگیر بروکراسی اداری بوده است.

اصانلو در خصوص نظارت دولت بر دولت و مبارزه با گرانفروشی گفت: با تصویب قانون نظام صنفی، نظارت بر بازار تخلفات به اصناف و سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده واگذار شد.

وی افزود: این قانون در شرایط عادی تصویب شد نه جنگ اقتصادی و رویکرد ما این است که با این قانون نمی توانیم حضور مستمر و پرباری در بازار داشته باشیم.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: معتقدیم با مقررات عادی نمی توان بازاری را که در شرایط جنگ اقتصادی است مدیریت کرد، بنابراین از سران قوا خواستیم مصوبه ای به ما بدهند تا رؤسای شعب تعزیرات بتوانند نظارت مستقیم بر بازار

اسانلو با اشاره به فعالیت گشت های مشترک تعزیرات حکومتی گفت: گشت های زندان در 10 ماه گذشته با 141 هزار و 458 پرونده گران فروشی برخورد کرده اند.

وی ادامه داد: 137 هزار پرونده گرانفروشی مختومه و منجر به صدور رأی شده است و ارزش حکم گرانفروشی حدود 90 هزار میلیارد ریال است.

اصانلو در خصوص پرونده های قاچاق کالا و ارز گفت: از ابتدای امسال تاکنون 79 هزار و 277 فقره قاچاق کالا و ارز مجازات شده و 3 هزار و 715 پرونده هم اکنون در حال رسیدگی است.

  روسیه نگران تشدید درگیری ها در دونباس است

رئیس شورای عالی انقلاب اسلامی به آمار گشت های مشترک تعزیرات حکومتی افزود: بیشترین تمرکز گشت های محاکمات جنایی بر نظارت بر مراکز تولید و توزیع است و از ابتدای مهرماه امسال 4649 گشت. انجام شده است. “

اسانلو در پاسخ به این سوال که آیا تحریم ها شامل بحث انباشت خودروسازان می شود یا خیر، گفت: تعزیرات حکومتی مرجع رسیدگی به تخلفات است و مسئول گزارش تخلفات وزارت صمت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و سازمان سازندگان است. ما هیچ گزارشی از این نهادها دریافت نکرده ایم.»

وی ادامه داد: دوستان از وزارت صمت و سازمان مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در حال بحث هستند که آیا اقدام خودروسازان مصداق انباشتگی یا کمبود قطعه است اما هنوز تمام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید