سازمان محیط زیست به هیچ نیروگاهی اجازه سوزاندن نفت کوره را نداده است

به گزارش موج نیوز، داریوش گل علیزاده معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه سازمان محیط زیست به هیچ نیروگاهی اجازه سوختن مازوت را نداده است، گفت: واحدهای سوخت ناسالم و پیگیری حقوق قانونی وی گفت: 16 واحد بخاری در کشور داریم که در 14 استان مستقر هستند و توانایی مصرف نفت کوره را دارند.

وی با اشاره به مفاد قانون هوای پاک گفت: در صورت استفاده از نفت کوره، بر اساس مفاد این قانون، نیروگاه ها باید فیلترهایی را برای استفاده از نفت کوره نصب کرده و محدودیت های مجاز را رعایت کنند.

گل علیزاده گفت: در سال های اخیر 5 نیروگاه در استان های تهران، البر و اصفهان به دلیل عدم رعایت پلمپ شده و اکنون نیروگاه اصفهان پلمب شده است.

وی گفت: به دلیل فرسوده بودن پالایشگاه های ما، 24 درصد فرآورده های نهایی آنها نفت کوره است در حالی که این میزان در پالایشگاه های دنیا 12 درصد است.

گل علیزاده یادآور شد: بر اساس دستورالعمل قانون هوا، موتورسیکلت های کاباره از سال آینده امکان تردد ندارند.

معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نظارتی بر واحدهای مصرف کننده نفت کوره وجود ندارد و حدود 5 درصد مشترکان گاز مصرف می کنند.

وی در خصوص تصمیمات برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای گفت: سازمان بودجه و محیط زیست راهکارهایی را برای کاهش آلودگی در عسلویه ارائه کرد و مقرر شد با حذف مشعل و کاهش چشمگیر گازهای گلخانه ای حدود 63 درصد خواهیم داشت.

  گرافیک شیعه / امام سجاد (ع)

دیدگاهتان را بنویسید