رایزنی بین القدیمی و وزیر خارجه لیتوانی در مورد توسعه همکاری مشترک و پرونده پناهندگان عراقی

خبر عجیب

شفقنا- مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق با کاربیلوس لندسبرگ وزیر امور خارجه لیتوانی دیدار و درباره روابط دوجانبه و راه های تقویت آن گفتگو کرد.

در این دیدار همچنین همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف از جمله بعد امنیتی، مبارزه با تروریسم و ​​جرایم سازمان یافته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

الکاظمی تاکید کرد که با توجه به تصمیم اتحادیه اروپا مبنی بر حذف عراق از فهرست کشورهای پرخطر تامین مالی تروریسم و ​​پولشویی، عراق خواهان برقراری روابط بهتر با لیتوانی به ویژه در زمینه اقتصاد و سرمایه گذاری است.

دو طرف همچنین در مورد توسعه همکاری ها در زمینه آموزش، وضعیت منطقه و جهان گفتگو کردند و نخست وزیر عراق بر لزوم تکیه بر گفتگو و راه حل های مسالمت آمیز برای حل مناقشه تاکید کرد و افزود: عراق در حال حرکت است. در آن جهت

نخست وزیر عراق و وزیر امور خارجه لیتوانی همچنین در مورد کاهش درد و رنج شهروندان عراقی سرگردان در مرزهای اتحادیه اروپا و یافتن بهترین راه ها برای پایان دادن به این وضعیت به منظور حفظ کرامت آنها در سطح بین المللی و حقوق بشردوستانه صحبت کردند. حفظ می شود. ، زیر خط کشیده شد.

از سوی دیگر وزیر امور خارجه لیتوانی ضمن ابلاغ سلام دولت خود به الکاظمی، رسما از وی برای سفر به لیتوانی دعوت کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی لیتوانی با ابراز خرسندی از اقدامات دولت عراق برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی گفت: این اقدامات نمونه و الگویی برای حل این گونه بحران هاست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: لیتوانی خواهان تقویت همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف است و لیتوانی آماده رایزنی‌های جدی برای تسهیل ورود شهروندان عراقی از طریق هماهنگی مشترک با مقامات ذیربط عراق و تلاش برای رفع موانع از سرگیری پروازهای مستقیم است. بین «ایرلاین عراقی به اروپا.

  لطفا زمین ما را ترک کنید

این خبر را در فرات ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید