رایزنی الجزایر و فرانسه برای از سرگیری روابط دیپلماتیک

شفقنا- سفیر الجزایر در فرانسه با برخی مقامات پاریس درباره سازوکار از سرگیری روابط دیپلماتیک دو کشور گفتگو کرد.

به گزارش شفقنا از ایسنا، سفارت الجزایر در فرانسه در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که الکسیس کوهلر، دبیرکل کاخ الیزه از محمد عنتر داوود سفیر الجزایر در فرانسه استقبال کرده است.

آن گیگن، مدیر بخش شمال آفریقا و خاورمیانه وزارت خارجه فرانسه نیز در ساختمان این وزارتخانه میزبان سفیر الجزایر بود.

بر اساس بیانیه سفارت الجزایر، دو مقام فرانسوی ضمن استقبال از از سرگیری رایزنی‌ها بین دو کشور ابراز امیدواری کردند که بازگشت سفیر الجزایر درها را به سوی مرحله جدیدی در روابط دو کشور باز کند.

در این بیانیه آمده است که دو طرف توافق کردند که رایزنی های سیاسی در سطح دبیرخانه های وزارت خارجه دو کشور در پایتخت الجزایر در اواخر ژانویه آغاز شود.

در این بیانیه همچنین آمده است که موضوع روادید برای مقامات کنسولی دو طرف یکی از موضوعات مورد بحث در دیدارهای سفیر با دو مقام فرانسوی بوده است.

سفیر الجزایر در پاریس گفت: از سرگیری فعالیت سفارت به دلیل تاکید بر پیشرفت در رایزنی ها است که تنها راه از سرگیری روابط دو کشور است و می تواند به توافقات بین دو کشور منجر شود.

دیوید گفت: “مأموریت من تلاش برای تقویت روابط دوجانبه و ایجاد انگیزه جدید برای آنها است.”

وی در دیدار با مقامات فرانسوی اعلام کرد که مقامات الجزایر با برگزاری رایزنی های سیاسی در کشورش در 31 ژانویه در سطح دبیرخانه های خارجه دو کشور موافقت کرده اند.

سفیر الجزایر همچنین به طور رسمی درخواست بازگشایی کنسولگری کشورش در مولان را داد و در مورد همکاری دو کنسولگری با مقامات پاریس به ویژه در زمینه صدور روادید و اجازه اقامت برای شهروندان فرانسوی در فرانسه و پنجمین نشست اجلاس مشترک سران گفتگو کرد.

  آغاز بعثت آیت الله مکارم شیرازی در مدینه +تصاویر

مقامات الجزایری چند هفته پیش تصمیم گرفتند روابط دیپلماتیک خود را با فرانسه از سر بگیرند و سفیر خود را به پاریس بازگرداندند.

حدود سه ماه پیش، مقامات الجزایری از سفیر خود خواستند که دخالت “غیرقابل قبول” فرانسه در امور داخلی آنها را به همراه داشته باشد و پرواز هواپیماهای نظامی فرانسوی بر فراز این کشور را ممنوع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید