ذخیره آب در سدهای استان خراسان رضوی موضوع بسیار نگران کننده ای است

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی در خبری اعلام کرد: این شرکت با مشارکت مشهد و شرکت های آبفای استانی برای تولید زیرساخت ها. آبرسانی مشهد 5000 میلیارد تومانی طرح مشترکی در مرحله طراحی و آماده سازی دارد که اعتبار آن از سوی منابع دولتی تامین نشد.

علایی افزود: شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با مشارکت شرکت های آب مشهد و استان برای تامین زیرساخت های تامین آب شرب شهرها و روستاهای استان، با استفاده از ظرفیت منابع داخلی و افزایش ظرفیت شرکت های موجود، اقدام کرده است. پروژه های اجرا شده برای تامین آب”.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی وی افزود: پروژه هایی با مشارکت در قالب این همکاری ممکن است شامل احداث خط لوله آب از غرب مشهد، خزر ماجد و راه اندازی آن باشد. پالایشگاه قیمت در مشهد | وی خاطرنشان کرد: پس از 2 سال و نیم برای اولین بار در کشور پایش و اعمال شد.

وی همچنین بیان می کند: با توجه به کاهش سفره های آب زیرزمینی در دشت های سرخس، مشهد و نیشابور و همچنین خسارات ناشی از خشکسالی در زمین های کشاورزی، تعدادی از نمایندگان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مانع دوستی آنها از بزرگترین سد شرق کشور که بخش عمده ای از آب کلانشهر مشهد را تامین می کند بازدید کردند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: مخزن پشت سد دوستی 700 میلیون مترمکعب در دو سال گذشته است که امسال به کمترین میزان خود با حدود 290 میلیون مترمکعب رسیده است.

  تامین زیرساخت ها در شهرهای صنعتی اردبیل تسریع می شود

علایی در پایان تاکید کرد: حجم کل مخازن سدهای 19 گانه استان 1.5 میلیارد مترمکعب است که ذخیره فعلی 400 میلیون مترمکعب است و این آمار به معنای 25 درصد است. سدهای استانی آب وجود دارد که مسئله بسیار نگران کننده ای است.

دیدگاهتان را بنویسید