دو عامل مهم برای قهرمانی سرخابی های پایتخت

خبر عجیب

شفقنا- پرسپولیس و استقلال برای قهرمانی در لیگ بیست و یکم به دو فاکتور بسیار مهم نیاز دارند که باید در نیم فصل دوم این فاکتور را داشته باشند.

به گزارش شفقنا ورزشی، پرسپولیس و استقلال در نیم فصل اول لیگ برتر عملکرد خوبی داشتند.

هر دو تیم به جز دو امتیازی که کمیته انضباطی به استقلال داده بود، فصل را با یک امتیاز به پایان رساندند و آمار نشان می‌دهد که احتمال قهرمانی یکی از این دو تیم بسیار زیاد است، البته نباید سپاهان را از دست داد.

معمولا تیم های دیگر مقابل پرسپولیس و استقلال به دلیل تماشاگران زیادی که این دو تیم دارند و البته پخش مستقیم دیدارهایشان انگیزه زیادی دارند. هم تیمی های مقابل قرمز و آبی ها ابتدا به دنبال بازی در دفاع هستند و درهای خود را بسته نگه می دارند و اغراق نیست اگر بگوییم تساوی دو تیم یک برد است.

معمولا بازی پرسپولیس و استقلال با سایر تیم ها اگر گل زودهنگام نداشته باشند خسته کننده است، چون یک تیم کاملا دفاع می کند و ضد حمله دارد و دیگری در تلاش برای گلزنی و حمله است.

در بازی هایی که کار تیم های بزرگ مساوی است، دو عامل بسیار مهم برای رسیدن به هدف وجود دارد. اول، پاس های طولانی و دقیق که نیاز به بازیکنان جانبی هوشمند و سریع دارد. البته در این صورت تیم باید یک مهاجم تیز و بلند قامت داشته باشد.

استقلال چنین فاکتوری دارد چون هم وریا و هم سلمانی به خوبی در کنار حرکت می کنند و موقعیت می گیرند و از طرفی مهاجمان قدبلند و تیزی مثل رمضانی و زستد این ضربات به سر را تماشا می کنند.

  افزایش قیمت جهانی آرد حاشیه سود قاچاق را افزایش داده است

اما در پرسپولیس این امکان وجود ندارد. شیری بازیکن کلاسیکی برای این پست نیست اما از طرفی با روزهای اوج فاصله دارد و همین موضوع زمزمه بازگشت رامین رضایان را به گوش می رساند.

پرسپولیس در یک دیدار سخت نیاز به بال های سریع با قابلیت مرکزیت دقیق دارد و رضایان در صورت بازگشت می تواند کمک زیادی به تیم کند. البته عیسی القطر هم مصدوم است و یحیی قطعا به دنبال جذب مهاجم خارجی بلند قامت است زمستان می شود.

اما دومین عامل قهرمانی داشتن تیراندازان زن است. نورالهی فصل گذشته چنین وظیفه ای در پرسپولیس داشت و در چند بازی با ضربات دقیق خود تصمیم تیمش بود. با جدایی نورالهی، جای خالی یک بازیکن تیرانداز در پرسپولیس کاملا احساس می شود.

در مسابقاتی که کار تیم برابر است نیاز به چنین بازیکنانی به شدت احساس می شود. پرسپولیس در این فصل نورالهی را جایگزین رضا اسدی کرده و امیدوار است مشکل شوتزنی این تیم حل شود اما این بازیکن با روزهای اوج خود فاصله دارد و اصلا نتوانسته در ترکیب اصلی به میدان برود.

پرسپولیس باید هر چه زودتر مشکل شوتزنی خود را حل کند چرا که تیم ها در نیم فصل دوم بازی نزدیک تری خواهند داشت و برای پیروزی در چنین دیدارهایی نیاز به بازیکنان تیرانداز بسیار مهم است.

اما استقلال آمار شوتزنی بهتری دارد چون هم مهدی پور و هم نیک نفس بازیکن شوت زنی هستند. در دیدار مقابل فولاد که کار آبی ها به تساوی کشیده شد، مهدی پور یک گل دیدنی برای سه امتیاز به ثمر رساند تا نشان دهد چقدر به چنین بازیکنی برای تیم نیاز است.

  فرمان های ریاست جمهوری نشان از جدیت دولت برای تغییر به نفع مردم دارد

پرسپولیس و استقلال برای قهرمانی در لیگ بیست و یکم به دو جناح بسیار خوب و هافبک های زن نیاز دارند که بتوانند با یک ضربه خط دفاع حریف را باز کنند و تعیین کننده شوند.

منبع: شفقنا ورزشی

اخبار داغ دیگر:

دیدگاهتان را بنویسید