دقت و دقت در کیفیت فرآوری آرد و نان ضروری است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمد فرید شری وی بعد از ظهر امروز یکشنبه در بیست و هشتمین جلسه ستاد امنیت غذایی سنندج گفت: کالاهای اصلی من از جمله گندم و برنج کالاهای راهبردی است که بر اساس قوانین کشور برنامه ریزی، سازماندهی، توزیع و مدیریت می شود.

وی افزود: گندم استانی هر ساله پس از برداشت محصول در صورتی که بیش از نیاز استان باشد به سایر استان ها ارسال می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان وی با اشاره به اینکه دبیر شورای آرد و نان در سازمان جهاد کشاورزی منصوب شده است، گفت: باید از وکتور پرهیز شود.

وی با اشاره به اینکه نانوایان در بحث پخت نان ضعیف هستند و نیاز به آموزش دارند خاطرنشان کرد: یکی از دلایل افت کیفیت نان به دلیل عدم آموزش نانوایان است و این امر باید در دستور کار شورای آرد استان قرار گیرد. نان.

اسپری با اشاره به اینکه بیشتر یارانه های دولتی مربوط به گندم و پس از آن آرد و نان است، گفت: هرگونه تخلفی که باعث کاهش کیفیت نان شود، از دست دادن سرمایه عظیم کشور در این حوزه است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی به وضعیت کمی و کیفی نان در استان اشاره کرد و گفت: در شهر سنندج بیش از 800 نانوایی بر روی پخت انواع نان متمرکز هستند. جمعیت محله های مختلف شهر متاسفانه برخی از واحدها بدون اطلاع قبلی و بدون هماهنگی به برخی از محلات حاشیه شهر نقل مکان کردند که لازمه آن تصویب قوانین سختگیرانه ای در شورای آرد و نان است که هرگونه تردد نانوایی را ممنوع می کند. هنوز اعلام نشده است.

  پسر رونالدو درگذشت

وی افزود: در پی نظارت بر هرگونه جابجایی نانوایی بدون هماهنگی با شورای آرد و نان، این امر منجر به کاهش سهمیه آرد این نانوایی می شود.

جمال صالحی با اشاره به تخلفات در سطح نانوایی گفت: سازمان صنعت معدن و تجارت، تعزیرات و حتی مسائل بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی باید شماره تلفن خود را در اختیار مردم قرار دهد و تمامی تخلفات در سطح نانوایی توسط دستگاه مربوطه رصد می شود. برای رسیدگی به مشکل و حل مشکل با همکاران در تماس باشید.

وی خواستار نصب بیلبورد بلوک نان در اماکن عمومی شد و ادامه داد: قیمت، نوع نان، قیمت نان و سهمیه روزانه اطلاعات اولیه ای است که باید در بیلبورد نانوایی درج شود.

مدیرکل غلات و خدمات بازرگانی یادآور شد: هرگونه مکمل نان اعم از کنجد، سیاه دانه و سایر فرآورده ها باید به تایید معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان برسد.

وزن هر چانه در هر نانوایی و وزن نان تولیدی از دیگر مواردی بود که کارشناسان مطرح کردند و اعلام شد در صورتی که نانوایان وزن چانه را کاهش دهند، علاوه بر تخلفات کم برآوردی، به آنها نیز رسیدگی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید