دستور کار تیم مذاکره کننده لغو تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کشورمان است

به گزارش موج نیوز، وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات ایران و کشورهای غربی گفت: طرف های اروپایی و آمریکایی در تلاش هستند تا در این مذاکرات امتیازات حداکثری را از ایران بگیرند. مخالف منافع کشورمان است.«مذاکرات و برجام.

هشتمین دور مذاکرات برای لغو تحریم ها علیه برنامه هسته ای ایران روز دوشنبه 26 ژانویه در هتل کوبورگ وین آغاز شد. تمرکز مقامات ایرانی در این دور از مذاکرات، رفع تحریم های آمریکاست.

برخی از مقامات اروپایی با اشاره به احتمال دستیابی به توافق تا فوریه 2022، گفتند که اختلافات بین مذاکره کنندگان و ایران در حال کاهش است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دستور کار مذاکرات، تیم مذاکره کننده برای رفع تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کشورمان است.

ایران در این گفتگوها به دنبال رفع تحریم های اقتصادی اعمال شده علیه مردم ایران در دوره ترامپ تحت عناوین مختلف است. جلال زاده گفت: برخی از عناوین و برچسب های تحریم ها عمداً در دوران ریاست جمهوری ترامپ تغییر داده شد، بنابراین آمریکایی ها تحریم ها را برنمی دارند و نمی گویند ما نمی توانیم برای آنها مذاکره کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری اینکه چین و روسیه با مواضع مذاکره‌ای ایران همسو هستند، گفت: اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها به دنبال کاهش توانایی ایران در مذاکرات هستند که ما به دنبال دستیابی به حقوق بشر هستیم. مذاکره کننده است

جلال زاده به حضور وزیر امور خارجه در جلسه هفته گذشته کمیسیون امنیت ملی مجلس اشاره کرد و گفت: امیر عبداللهیان گفت: روند مذاکرات در حال پیشرفت است و تیم مذاکره کننده توانسته برخی ابهامات باقی مانده در دولت قبل را برطرف کند. از طرف دیگر پذیرفته شده است.

  و 1 هزار خودرو به دلیل سرعت بالا تحمیل شد

دیدگاهتان را بنویسید