حضرت آیت الله نوری همدانی: از تمام مهارت های فرهنگی، مردمی و خیریه در مبارزه با مواد مخدر استفاده کنید.

خبر عجیب

شفقنا- آیت الله العظمی نوری همدانی گفت: باید از همه فرصت های فرهنگی و اطلاع رسانی و نهادهای مردمی و خیریه برای ریشه کنی مواد مخدر استفاده شود.

به گزارش شفوکا، اشاره به تقلید شیعه تا به امروز در جلسه سردار مومانی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به آیه «و البی البرولی و البهوا علی المهلی» گفت: مبارزه با مواد مخدر) با توجه به وضعیت خاص ایران در ترانزیت مواد مخدر و پیامدهای سوء مصرف مواد مخدر برای فرد، خانواده و جامعه، از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی همچنین به اثرات مخرب مواد مخدر بر خانواده و جامعه اشاره کرد و افزود: دین مبین اسلام برای سلامت فرد و جامعه اهمیت زیادی قائل بوده و همواره بر امنیت جامعه، عدالت و رفاه و معیشت تاکید داشته است، لذا پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) می فرمایند: هر که صبح از خواب بیدار شود و نگران مسلمانان نباشد مسلمان نیست.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اهمیت پیشگیری و کار فرهنگی در مبارزه با مواد مخدر گفت: دین مبین اسلام نجات انسان را نجات جامعه توصیف کرده است. رستگاری معتاد تنها نجات فرد و خانواده نیست، بلکه نجات یک جامعه نیز هست، بنابراین باید زمینه ریشه کنی این معضل اجتماعی را از تمامی فرصت های فرهنگی و اطلاع رسانی و مردمی و خیریه فراهم آورد. نهادها

وی همچنین به تلاش استکبار برای گسترش فساد و ابتذال در بین مسلمانان به ویژه نسل جوان اشاره کرد و گفت: استکبار همواره تلاش می کند مسلمانان را دچار فقر فرهنگی و عقب ماندگی کند و از هیچ کوششی دریغ نمی کند. وضعیت امروز مسلمانان عراق: «افغانستان، سوریه، بحرین و یمن دلایل محکمی برای دشمنی آنهاست، باید همیشه حواسش به شورش های دشمن بود و مردم را از آن آگاه کرد.

  آخرین جزئیات مصوبات ستاد تاج و تخت کشور/ شرایط برگزاری مراسم اعتکاف اعلام شد.

خبر قبلیمجلس احزاب در حال بررسی آخرین تحولات مذاکرات در وین است

دیدگاهتان را بنویسید