توضیح ایران برای بازگشت فریبا عادله به زندان

خبر عجیب

شفقنا- دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران می گوید فریبا عادله (دو تابعیتی ایرانی-فرانسوی) با نقض قوانین الزام آور الکترونیکی به زندان بازگردانده شد.

به گزارش شفقنا، کاظم قریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل و وزیر حقوق بشر در واکنش به بیانیه وزارت خارجه فرانسه و اظهارات رئیس‌جمهور درباره وضعیت فریب عادله گفت: خانم عادله شهروند است. جمهوری اسلامی ایران ما سیستم قضایی مربوطه را به شدت محکوم می کنیم. در تمام دنیا وقتی قاضی به دلیلی به زندانی اجازه می دهد که به جای زندان در خانه سپری کند، به این معناست که محدودیت هایی برای منطقه ای که او می تواند در آن تردد کند اعمال می شود. خود زندانی از این محدودیت ها کاملا آگاه است و می داند که در صورت تخطی از آنها به زندان بازگردانده می شود. این وضعیت برای همه زندانیانی است که از این موقعیت برخوردار هستند.

قریب آبادی افزود: خانم عادلها که اتهامات وی به عنوان یک شهروند ایرانی در دادگاهی مستقل در دادگاهی مستقل مطرح شد، متأسفانه ده ها بار عمداً محدودیت های اعمال شده در حبس خانگی خود را زیر پا گذاشته و علیرغم تذکرات مکرر مراجع قضایی بر این امر پافشاری کرده است. . “او داشت. بنابراین اکنون مانند هر زندانی دیگری که همین قوانین را زیر پا گذاشته و بارها از موقعیت خود سوء استفاده کرده است به زندان بازگردانده شده است.

وی افزود: جای بسی تاسف است که مقامات فرانسوی علیرغم حسن نیت قوه قضائیه ایران نسبت به یکی از شهروندان خود و علیرغم آگاهی از تخلفات خانم عادلخواه، اظهارات غیرمنطقی و عجولانه را به صورت موثق و عجولانه بیان می کنند. قطعاً قابل قبول نیست و ما علاقه ای به آن نداریم.

  با افزایش نظارت موثر، مشارکت رگولاتوری در فضای کسب و کار بیمه به حداقل می رسد

به گزارش شفقنا، فریبا عادله، تبعه ایرانی-فرانسوی اخیراً از زندان ایران آزاد شده و پس از 15 ماه دوباره به زندان منتقل شده است. وزارت امور خارجه فرانسه چهارشنبه شب (۲۲ ژانویه) بازگشت فریب عادله کارشناس علوم سیاسی به زندان را «غیر موجه» خواند و خواستار آزادی فوری این شهروند ایرانی-فرانسوی شد.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: این اقدام تنها بر روابط فرانسه و جمهوری اسلامی ایران تأثیر منفی خواهد گذاشت و اعتماد بین دو کشور را تضعیف خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید