تنفس هوای «پاک» در پایتخت

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز (25 آذرماه) به دلیل شرایط ناپایدار جوی، وزش باد موثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعت‌ها، کیفیت هوا در اکثر مناطق در حد قابل قبول خواهد بود.

کاهش سرعت باد در طول روز تا حدودی انتشار آلاینده ها را محدود می کند. عدم وزش باد موثر تا اواخر وقت یکشنبه (25 آذر) به همراه افزایش ترافیک عصرگاهی منجر به افزایش غلظت ذرات گرد و غبار می شود که کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نیست.

با افزایش نسبی سرعت باد و گاهی رگبار پراکنده تا بامداد دوشنبه (۲۶ آذر) از غلظت آلاینده ها تا حدودی کاسته می شود، البته با افزایش تردد خودروها، غلظت ذرات معلق در نقاط پرتردد افزایش می یابد.

تداوم ناپایداری جوی، همراه با بادهای موثر در طول روز، از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند. افزایش نسبی سرعت باد تا اواخر وقت دوشنبه (26 آذر) باعث کاهش غلظت ذرات معلق و برقراری حالت قابل قبول و پاکیزه در اکثر مناطق می شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات موفق زیر 2.5 میکرون» با میانگین 59 بوده و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبولی قرار دارد. آلاینده های شاخص در حال حاضر “ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 50 و کیفیت هوای تازه هستند.

  لبنان هم مرز با فلسطین اشغالی است

دیدگاهتان را بنویسید