تصویب بیش از 22 هزار میلیارد تن اعتبار عمرانی برای هرمزگان

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در تشریح مصوبات سفر آیت الله رئیسی به هرمزگان با بیان اینکه مقدمات این مصوبات تقریباً از دو ماه پیش آغاز شده است، گفت: با وجود زلزله 23 آبان و وقوع سیل در برخی نقاط استان، از شما متشکرم. خدایا هیچ وقفه ای در روند بررسی همتایان ایجاد نشد و توانستیم اکثر مصوباتی را که برای توسعه و پیشرفت برنامه ریزی شده بود، بگیریم.

وی با اشاره به اعتبار مصوبات سفر رئیس جمهور به هرمزگان، افزود: بیش از 22 هزار میلیارد تن اعتبار عمرانی، بیش از 14 هزار میلیارد تن تسهیلات و یک میلیارد دلار در حوزه ارزی مصوب شده است که هرمزگان می تواند این اعتبار را انجام دهد. استان اول یا دوم از نظر دریافت. رئیس جمهور مصوبات سفر در استان را غیرقابل مقایسه توصیف کرد.

استاندار هرمزگان گفت: این میزان اعتبار در قالب 145 مصوبه به تصویب رسیده و 660 پروژه نیز مشمول تسهیلات جانبی شده است که نشان از نگاه ویژه رئیس جمهور و دولت به استان دارد.

وی همچنین مهمترین مصوبات این سفر را برشمرد و افزود: در تدوین مصوبات به رشد اقتصادی از جمله شیلات، کشاورزی، راه، ایجاد زیرساخت های انتقال گاز به نقاط مختلف استان و آب توجه ویژه داشتیم. تامین شهرها و روستاها شامل مهمترین مصوبات می باشد.

دوستی درباره پیشرفت ساخت و ساز منازل آسیب دیده در زلزله 23 آبان افزود: با توجه به قول مساعد رئیس جمهور در زمینه اعتبارات، امیدواریم تا ابتدای سال جدید و بخشی از این منازل تمام یا اکثر آنها تکمیل شود. «تا پایان بهمن ماه یگان ها را به مردم عزیز استان تحویل دهید.

  میرتاج الدینی: مجلس مخالف افزایش قیمت در اینترنت است

وی تعریف برنامه های کاهش فقر، رفاه و توسعه با شعار کلیدی «دولت مقتدر مردم ایران» را از اهداف اصلی دولت در استان هرمزگان برشمرد و گفت: عوامل فقر و فلاکت بالا را می توان در موارد مختلف جستجو کرد. این عوامل کمبود زیرساخت ها است و اگر یکی از آنها را در اولویت انتخاب کنیم، آب را انتخاب می کنیم، زیرا قبل از آخرین بارندگی روزانه چند صد روستا را با یک آب انبار تامین می کردیم که انرژی زیادی از استان می گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: در برخی مناطق زیرساخت نداریم و یا زیرساخت ها فرسوده است که با توجه به قول مساعدی که وزیر نیرو داده امیدواریم مشکل این حوزه برطرف شود.

وی برنامه های اشتغال را یکی از عوامل اصلی وخامت آمار فقر روستایی دانست و گفت: صنایعی که در استان شکل گرفته است به دلیل نسبت بسیار بالای سرمایه گذاری به اشتغال نتوانسته به اشتغال استان کمک کند. ; در واقع چالش عدم استفاده یا محدودیت استفاده از نیروهای بومی در استان وجود دارد که با توجه به دستور و تاکید رئیس جمهور امیدواریم اتفاقات مناسب و مبارکی در حوزه اشتغال رخ دهد.

این مقام ارشد اجرایی استان خاطرنشان کرد: زنجیره پایین دستی و زنجیره ارزش صنایع بزرگ باید در استان ایجاد شود، به عنوان مثال در صنعت فولاد ما بیشتر بر روی تولید بلوک متمرکز هستیم ضمن اینکه خط تولید ورق را ایجاد می کنیم. لوله و به اصطلاح می تواند منجر به اشتغال بیشتر شود.

وی همچنین به تدوین برنامه های ویژه فقرزدایی در استان اشاره کرد و گفت: تمرکز بر محرومیت زدایی 130 روستا و 46 محله حاشیه نشین استان از جمله برنامه هایی بود که امیدواریم با تامین اعتبارات لازم به آن دست پیدا کنیم.

  حزب دموکراسی: مذاکرات در وین نباید تضعیف شود. همه تحریم ها باید برداشته شود

دوستی در خصوص آغاز به کار پل خلیج به عنوان یکی از دغدغه های دیرینه اهالی استان گفت: آنچه اکنون در دستور کار است در واقع پالایش نفت است و بر اساس مدل تعریف شده، 100 میلیون یورو از یک میلیون یورو به تصویب برسد. مجموعاً 280 میلیون یورو اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پل خلیج در مرحله اول اعطا خواهد شد و اجرای آن قبل از پایان سال آغاز خواهد شد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در این گفتگو با اشاره به اشغال تاریخی مردم هرمزگان و ارتباط آنها با دریا، یادآور شد: صیادی و تجارت از فعالیت های بلندمدت مردم هرمزگان است، اما با مداخلاتی که انجام شده، مداخلاتی صورت گرفته است. نگران کردن ) ذخایر آبی در سه منطقه استان تقویت می شود و به شناورها اجازه صید داده می شود.

استاندار هرمزگان افزود: با اراده جمعی که برای توسعه استان وجود دارد و همچنین تمرکز بر پیشرفت در اقتصاد دریایی، امیدواریم در آینده نزدیک اتفاقات مثبت و درخشانی در استان رقم بخورد.

پرداخت هزینه آلایندگی، اجرای مسئولیت های اجتماعی و انتقال پرونده های مالیاتی صنایع به استان از دیگر موارد مطرح شده از سوی استاندار هرمزگان بود و با اشاره به دستور اکید رئیس جمهور به مدیران ارشد اجرایی مبنی بر اجرای قانون و نظارت و نظارت بر استان، ابراز امیدواری کرد که این شکایت و رسیدگی مردم به این موضوع صورت گیرد. درخواست اجابت خواهد شد

دوستی در پایان خطاب به مردم استان گفت: هرمزگان مستحق شرایط بهتری است اما تا زمانی که مردم نخواهند نمی توانیم به تنهایی کاری از پیش ببریم، از مردم استان می خواهیم که همه در کنار هم بایستند، نیت خود را روشن و آماده شوند. برای ساختن روزهای روشن آینده

  رهبر انقلاب اسلامی: روابط ایران و سوریه نیازمند تقویت است

دیدگاهتان را بنویسید