تحلیل عناوین جهانی کشتی در مسابقات قهرمانی کشور

به گزارش موج نیوز، مسابقات کشتی بزرگسالان قهرمانی کشور و اولین مرحله از مسابقات انتخابی تیم ملی با تجلیل از سردار سرلشکر شهید حاج حاجسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم که از 22 تا 24 دی ماه در مجتمع آزادی گرگان برگزار شد، در مازندران، تهران و شهدای مدافع حرم تجلیل شد. کرمانشاه به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کرد.

مجید هدی عضو کمیته فنی مسابقات کشتی قهرمانی کشور در خصوص این مسابقات گفت: چند سالی است که همه کارشناسان و دوستان کشتی از سطح کیفی مسابقات قهرمانی کشور گلایه دارند و می گویند این مسابقات از دست رفته است. رنگ و بو و نامعتبر است. خوشبختانه با چرخه ای که مشخص شد مسابقات قهرمانی کشور خارج از مسابقات قبلی و به عنوان انتخابی تیم ملی برگزار شد. همه به جز یک نفر از شش کشتی گیر مدال آور مسابقه دادند.

دارنده مدال برنز جهان حضور جوانان را یکی از مسائل مهم این مسابقات دانست و گفت: متاسفانه چند سالی است که برخی استان ها جایگاه قبلی خود را از دست داده اند مانند لرستان یا خراسان رضوی که البته دلایل مختلفی دارد. جلو رفت و تصمیم خوبی گرفت همدان هم همینطور بود مازندرانی که چند سال سن دارد از استان های دیگر خیلی جلوتر است اگر به نتایج تیم نگاه کنید مازندران با 165 امتیاز اول شد و تهران 103 امتیاز و تفاوت دیگر این است که در یک کشور سه کشتی گیر داشتیم که برای اولین بار در تیم ملی حضور داشتند، رضا مومنی در وزن 57 کیلوگرم، داریوش حضرت گلی پور در وزن 61 کیلوگرم و محسن مصطفوی در وزن 86 کیلوگرم که امیدوارم این نفرات موفق شوند. در مسابقات قهرمانی آسیا نیز خوب است.

  برای اولین بار یک شخصیت غیرنظامی و اقتصادی رئیس پلیس مخفی عربستان شد

وی با اشاره به 19 کشتی گیر که در مسابقات کشوری شرکت نکردند، گفت: تیم تهران دو کشتی گیر داشت که حتی شانس کسب عنوان سومی را هم داشتند و این موضوع بر امتیاز آنها در این تیم نیز تاثیر گذاشت که به دلیل شکست این کشتی گیر را لغو کردند. رزمندگان ما نباید با ضرر تسلیم شوند. هزار و یک اتفاق می تواند بیفتد و بارها به خاطر اتفاقاتی که برای نفر اول و دوم آماده است، نفر سوم برای مسابقات بین المللی آماده است. امیدوارم این موضوع در مبارزه بدعت نداشته باشد، بازنده ها مسابقه را ترک کنند، جدول بشکنند و مردم را از تماشای یک مبارزه زیبا محروم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید