تاکنون بیش از 2 میلیون و 760 هزار نفر در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند

به گزارش موج نیوز، پروانه اصلانی معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح جنبش ملی مسکنافرادی که ثبت نام می کنند باید شرایط قانونی را رعایت کنند. بر این اساس، متقاضیان باید بی خانمان باشند، بیش از پنج سال دارایی نداشته باشند و برخی باید متاهل باشند.

به گفته مدیرکل خدمات اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، افراد مجرد زنان بالای 35 سال و مردان بالای 45 سال هستند که این افراد می توانند در نهضت ملی مسکن نیز ثبت نام کنند. این افراد باید در شهری که متقاضی آن هستند اقامت پنج ساله داشته باشند.

وی گفت: به دلیل قانونی که بر ازدواج تاکید شده است، هنگام واگذاری واحد مسکونی باید قرارداد خود را ارائه کنند.

این دسته از افراد مجرد که اکنون می توانند ثبت نام کنند باید تا زمان واگذاری زمین به صورت قانونی عمل کنند، زیرا این امر به منظور ترویج ازدواج و تشکیل خانواده انجام می شود. این در حالی است که افراد متاهل، زنان خوداشتغال، زنان مطلقه و نخبگان علمی نیازی به ارائه شرط ازدواج از طریق معرفی بنیاد نخبگان و بیماران خاص از طریق معرفی وزارت بهداشت ندارند.

برنامه اقدام ملی مسکن و طرح نهضت ملی مسکن امروز هیچ تفاوتی ندارند. خانه های این دو طرح کاملا شبیه به یکدیگر بوده و در دسته طرح های حمایتی مسکن قرار می گیرند. همچنین تسهیلات این دو طرح کاملا مشابه یکدیگر بوده و تمامی امکانات حمایتی موجود در طرح های حمایتی مسکن شامل برنامه اقدام ملی می باشد.

از 30 دی ماه امکان ثبت نام مردان مجرد بالای 23 سال در سامانه سامانه وجود دارد و متقاضیان باید دارای برگه C سبز و دارای 5 سال سابقه اقامت در شهر مورد نظر خود باشند.

  ساعت کار کلاس ها با پایان ماه مبارک رمضان تغییر می کند

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: داوطلبان مجرد در صورت تایید باید با تحویل منزل تعهد محضری به عقد داشته باشند در غیر این صورت واحد مسکونی به قیمت روز برای آنها محاسبه می شود.

پروژه نهضت ملی مسکن با هدف ساخت 4 میلیون خانه برای متقاضیان است. ثبت نام از داوطلبان واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن از 28 مهرماه آغاز شد و ثبت نام در این طرح 15 دی ماه به پایان رسید. اکنون امکان ثبت نام بدون محدودیت در سامانه وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید