بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف در اصفهان برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف که با حضور 150 شرکت و موسسه فعال در زمینه فرش دستباف برگزار می شود جلوه هایی ناب از هنر فرش و فعالان عرصه فرش دستباف را به نمایش می گذارد.

این نمایشگاه صنایع دستی قالی بافان، قالی بافان و فعالان عرصه تولید، فروش، تجارت، طراحان، هنرمندان، مرمتگران و نقش برجسته های فرش دستباف را ارائه می دهد و با جدیدترین ها، بستری را برای علاقه مندان به این حوزه ایجاد می کند. و زیباترین محصولات فرش با دستباف آشنا شوید.

نمایشگاه فرش دستباف اصفهان امسال به مساحت 15000 متر مربع و فعالان این حوزه از استان های اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، فارس، قم، تهران، کردستان برگزار می شود. و حضور خواهند داشت.چهارمحال و بختیاری.

77 درصد از شرکت کنندگان در این نمایشگاه از استان اصفهان در نمایشگاه حضور دارند و 23 درصد از شرکت کنندگان از استان های دیگر برای نمایش آثار خود به اصفهان می آیند.

نمایشگاه فرش دستباف اصفهان در حال برگزاری است تا اینکه برپایی مستمر 23 دوره قبل، این نمایشگاه را به یکی از تاثیرگذارترین و مهم ترین عناوین نمایشگاهی ایران تبدیل کرده است. در این میان رسیدگی به مشکل صادرات از اهداف اصلی بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان است.

از دیگر اهداف این نمایشگاه می توان به توسعه فروش داخلی، ظرفیت سازی این بخش اقتصادی، برنامه ریزی برای رفع مشکلات، رفع موانع و ضعف های موجود صنعت، ایجاد شرایط مناسب برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی، ایجاد اشتغال و کارآفرینی، ذینفعان با محصولات موجود اشاره کرد. ، نوآوری و ظرفیت، ایجاد فضای رقابتی سالم بین تولیدکنندگان داخلی برای بهبود کیفیت محصول و ایجاد ارتباط مستقیم رو در رو بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان.

  احداث محل درختکاری در 245 هکتار از محدوده رودخانه کشف رود.

فرش دستباف به دلیل ارزش افزوده بالا و ایجاد اشتغال و درآمد ارزی برای کشور از دیرباز مورد توجه همه اقشار مردم و مسئولان بوده است. ارزش هنری قالی‌های دستبافت ایرانی که قرن‌هاست موزه‌های مشهور جهان را آراسته است، به اهمیت این محصول مهم تجاری و فرهنگی کمک می‌کند.

شرکت نمایشگاه های بین المللی اصفهان با آماده شدن برای نمایشگاه فرش دستباف و ارائه فرش ایرانی در این نمایشگاه به بازار کمک می کند. این امر به بهبود وضعیت صادرات فرش دستباف کمک می کند و شرایط را برای ارائه این شاهکار هنر ایرانی فراهم می کند.

به گزارش من؛ علاقه مندان به بازدید از بیست و چهارمین نمایشگاه صنایع دستی اصفهان می توانند از 20 دی لغایت 25 بهمن ماه از ساعت 14 الی 20 به محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اصفهان واقع در کمربند شرقی، روبروی منطقه روشنداش مراجعه کنند. زمان بازدید از نمایشگاه در روز جمعه 3 بهمن نیز از ساعت 10 الی 20 تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید