بودجه سالانه بوکس به اندازه یک بازیکن لیگ برتر نیست

به گزارش موج نیوز، تیم ملی بوکس کشورمان باید خردادماه سال آینده در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کند که می تواند قبل از شروع بازی های آسیایی 2022 هانگژو چین به بوکسورهای کشورمان کمک کند. همچنین کادر فنی تیم ملی بوکس همواره با مشکلات زیادی از جمله نبود ماساژور مواجه بوده است، مشکلی که در مسابقات جهانی صربستان کاملا مشهود بود. به همین دلیل فدراسیون بوکس تلاش می کند تا قبل از بازی های آسیایی این مشکل را حل کند.

آیا برنامه ای برای حل مشکلات تیم ملی بوکس دارید؟

حسین توری رئیس فدراسیون بوکس گفت: بودجه ای که فدراسیون بوکس از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دریافت می کند نزدیک به 3 میلیارد و هفتصد میلیون تن است. بودجه سالانه ما به اندازه یک بازیکن لیگ برتری نیست. ما 52 رشته ورزشی در کشور داریم اما همه اخبار ما هر روز به فوتبال اختصاص دارد. با این حال وضعیت کار ما در فدراسیون بوکس بسیار سخت است و باید تمام تلاش خود را برای عبور از این سختی ها انجام دهیم. در فدراسیون سعی کردیم تمام سفرها، اعزام ها و حتی حقوق رقبا را به موقع پرداخت کنیم.

آیا وزارت ورزش و کمیته المپیک در این مدت کمکی کردند؟

متاسفانه بودجه ای که از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک فدراسیون بوکس در نظر گرفته شده برای دو سفر ما کافی نیست. اما کار من در فدراسیون بوکس کمک گرفتن از منابع بخش خصوصی است و امیدوارم افرادی که در این سازمان هستند به ما کمک کنند. اگر بخواهیم به روند 4 سال اخیر فدراسیون بوکس نگاهی بیندازیم با کمبودهای زیادی مواجه می شویم اما فکر می کنم با توجه به داشته هایمان کار بزرگی انجام داده ایم. در بوکس 18 مدال گرفتیم و مهم ترین مدال برنز دانیال شهبخش بود که بعد از 8 دهه در مسابقات جهانی به دست آورد.

  60 میلیارد ریال خسارت به تابلوهای راهداری در کوم در روز چهارشنبه

با مربیان فعلی تیم ملی بوکس ادامه می دهید یا به فکر تغییر هستید؟

تنها مشکل ما با تیم ملی بوکس این است که مربی ماساژ با ما به مسابقات بین المللی اعزام نمی شود و بوکسورهای ما فقط باید در ایران از او استفاده کنند. این تنها مشکلی است که استکی با ما موافق است. ما نهادی در وزارت ورزش به نام شورای برون مرزی داریم و کار این شورا نظارت بر تعداد نفراتی است که همراه تیم به مسابقات آسیایی یا جهانی اعزام می شوند. متاسفانه این شورا اجازه حضور یک ماساژور در تیم ملی را نداد و به همین دلیل نتوانستیم از او در مسابقات جهانی صربستان استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید