برگزاری دومین نمایشگاه کتاب مجازی در تهران

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، افشین تحفه گر معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در سخنانی گفت: در دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کالاهای ارزشمند جهت‌گیری اسلامی در شرایط خاص ناشی از اپیدمی ویروس کرون و فرصت ارائه ابتکارات، مزیت‌ها و ظرفیت‌های رقابتی به همه ارکان و دست اندرکاران صنعت نشر کشور به عنوان بستری برای توسعه فرهنگی و اقتصادی است.

مجری در ادامه به جزئیات دوم اشاره می کند نمایشگاه کتاب مجازی تهران از 3 تا 10 باخمن درباره لزوم برگزاری نمایشگاه استانی مجازی کتاب گفت: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای مشارکت شهروندان و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح ملی بر اساس گفتمان فرهنگی خواهد بود.

معاون مدیرکل فرهنگ اسلامی و رهبری خراسان رضوی: وی افزود: علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی می توانند از این نمایشگاه که بیشترین اقدامات و برنامه ها را برای رویدادهای فرهنگی ترویج کتاب و کتابخوانی دارد، استفاده کنند.

وی ادامه داد: مهمترین مزیت این نمایشگاه برگزاری مجازی و 24 ساعته آن است که همگان می توانند از طریق سامانه از آن خرید کرده و سفارشات خود را دریافت کنند. با هماهنگی شرکت پست جمهوری اسلامی ایران جهت سهولت در ارسال کتاب های خریداری شده بسته ها هزینه پست رایگان برای خریداران ارسال خواهد شد.

این مجری افزود: اما امیدواریم با تجربه دوره های گذشته، امسال شاهد مشکلات کمتری در ارسال بسته ها برای مشتریان باشیم و کتاب در زمان کمتری به دست مردم برسد و خیرین علاقه مند بتوانند از نمایشگاه خرید کرده و کتاب تهیه کنند. به مجموعه ها “نظر خود را بگذارید. امکان پذیر است خرید کتاب و کمک مالی وی به مناطق فقیرنشین به منظور جلب حمایت خیرین حقیقی و حقوقی صورت گرفت.

  آخرین آمار تاج در کشور تا ظهر 15 بهمن 1392، 5700 بیمار جان خود را از دست دادند.

وی افزود: همچنین در این مدت از نمایشگاه امکان دریافت بن خرید با کد شخصی برای سازمان ها و فرهنگسراها و سازمان های مردم نهاد نیز وجود دارد و تشکل ها می توانند در صورت تمایل این کوپن ها را تهیه و در اختیار کارکنان خود قرار دهند. و نیز به ترتیب تجویز می شود ترویج فرهنگ کتاب به این مبانی خواندن کتاب به عنوان هدیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را باید اضافه کرد.

معاون مدیرکل فرهنگ اسلامی و رهبری خراسان رضوی:

معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به کوپن خرید کتاب برای دانشجویان و اساتید دانشگاه گفت: با توجه به افزایش 60 درصدی سقف خرید بن، این موضوع استقبال خوبی شد. امسال و اکنون بیش از 80000 نفر برای دریافت کوپن خرید کتاب ثبت نام کرده اند.

توچفگر افزود: در این مدت یک هزار و 900 ناشر برای شرکت در نمایشگاه کتاب مجازی ثبت نام کرده اند و می توانند کتاب های خود را از طریق سامانه مجازی نمایشگاه به عموم عرضه کنند. همچنین ناشران خراسان رضوی نیز در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند و بخش بین‌الملل با تخفیف‌های ویژه و 30 درصد تخفیف برای کتاب‌های این بخش در نظر گرفته شده است.

وی افزود: همزمان با برگزاری این نمایشگاه در خراسان رضوی برنامه های متنوع فرهنگی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتاب کتاب خواندن رویدادهایی مانند معرفی کتاب، نقد و بررسی و نقد وجود خواهد داشت.

معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی یادآور شد: “

«بر این اساس عموم مردم به ویژه شهروندان منطقه کمتر به کتابفروشی ها دسترسی دارند. از آنها دعوت می‌کنم تا از این فرصت برای خرید مجازی کتاب استفاده کنند.»

  سالمندان برای دریافت نوبت سوم واکسن کرونا اقدام کنند

دیدگاهتان را بنویسید