برنامه اقدام ملی مسکن و طرح نهضت ملی مسکن ادغام شدند

خبر عجیب

شفقنا- مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس تصمیمات واصله به شورای عالی مسکن، برنامه اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن ادغام شدند.

به گزارش شفقنا، پروانه اصلانی، مدیرکل مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفت و گوی رادیویی با بیان اینکه بیش از 2 میلیون و 760 میلیون نفر در نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، افزود: این ثبت نام همچنان ادامه دارد. بخش دوم “هنوز ثبت نام نکرده است با استقبال خوبی روبرو شد.

وی افزود: طرح ملی مسکن اقدام بسیار خوبی برای شناسایی تقاضای بازار و نیاز مسکن برای افراد بی خانمان است.

مدیرکل خدمات اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه افرادی که ثبت نام می کنند باید شرایط قانونی را داشته باشند، تصریح کرد: متقاضیان باید فاقد مسکن باشند، سابقه ملکی بیش از پنج سال نداشته باشند و برخی از آنها باید ازدواج کرده باشند

وی با بیان اینکه برخی از مجردها شامل زنان بالای 35 سال و مردان بالای 45 سال می شود، تصریح کرد: این افراد با شرایط ازدواج نیز می توانند برای ثبت نام در طرح ملی مسکن اقدام کنند. این افراد باید در شهری که متقاضی آن هستند اقامت پنج ساله داشته باشند.

اصلانی درباره مجردهای دیگری که در رده سنی 23 تا 45 سال قرار دارند، گفت: با توجه به تاکید قانون ازدواج، هنگام واگذاری واحد مسکونی باید قرارداد خود را ارائه کنند.

وی ادامه داد: این افراد مجرد هم اکنون می توانند ثبت نام کنند و باید تا زمان واگذاری زمین طبق قانون عمل کنند زیرا این اقدام در راستای ترویج ازدواج و تشکیل خانواده صورت گرفته است. این در حالی است که افراد متاهل، زنان خوداشتغال، زنان مطلقه و نخبگان علمی نیازی به ارائه شرط ازدواج از طریق معرفی بنیاد نخبگان و بیماران خاص از طریق معرفی وزارت بهداشت ندارند.

  کشف و انهدام باند سازمان یافته مفاسد اقتصادی کالاهای عمومی در بندر امام خمینی (ره)

مدیرکل خدمات مسکن وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امکان ثبت نام در طرح ملی مسکن برای هر استان به مدت دو ماه وجود دارد، خاطرنشان کرد: سامانه برای این استان ها باز است و در صورت عدم ثبت نام، در آنجا امکان پذیر است. فرصتی برای ثبت نام است امکان ثبت نام وجود دارد. .

وی در پاسخ به ابهامات موجود در خصوص برنامه اقدام ملی مسکن نیز توضیح داد: امروز برنامه اقدام ملی مسکن و طرح نهضت ملی مسکن تفاوتی با هم ندارند. بر اساس مصوبه دریافتی شورای عالی مسکن، این دو طرح کاملا شبیه هم هستند و در زمره طرح های کمکی مسکن قرار می گیرند.

اصلانی در توضیح خود افزود: تسهیلات این دو طرح کاملا مشابه یکدیگر بوده و تمامی تسهیلات حمایتی موجود در طرح های حمایتی مسکن شامل طرح اقدام ملی است. پس ما دیگر دو طرح نداریم و هر دو پلان یکی شده اند.

وی با بیان اینکه اخیرا مصوبه ای از شورای عالی مسکن در خصوص طرح مسکن مهر دریافت کرده اند، افزود: این مصوبه با هدف گنجاندن باقی مانده مسکن مهر تحت حمایت مالی نهضت ملی مسکن انجام شده است.

مدیرکل خدمات اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه با این شفاف سازی ها از قبل ثبت نام در طرح ملی مسکن انجام شده است، افزود: افرادی که قبلا در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند، می دهند و افرادی که هم اکنون ثبت نام می کنند در محدوده طرح ترافیک کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید