بازدید میدانی نماینده ولی فقیه استان و متولیان نهادهای فرهنگی از مساجد استان قم

به گزارش خبرگزاری موج قم، مدیران و معاونان اداره کل تبلیغات اسلامی استان کوم با آیت الله سعیدی امام جمعه قم و تولیت آستان کریمه اهل بیت(ع) دیدار کردند.

در این جلسه درباره نحوه حضور در نماز جمعه به صورت میدانی و هفتگی و متولیان نهادهای فرهنگی در مساجد استان بحث و تبادل نظر شد.

حجت الاسلام مرتضی شعبان زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کوم از شناسایی 40 مسجد اولویت دار خبر داد و گفت: باید از ظرفیت حمایت از نهادها و سازمان های فرهنگی شتاب دهنده برای توانمندسازی فعالان فرهنگی و اجتماعی در مساجد شهری و روستایی استفاده شود. استفاده از زیرساخت‌های محلی و حلقه‌های میانی می‌تواند مشکلات محله‌ای را با نقش نخبگان و مردم شناسایی کرده و سپس راه‌های حل آن را بیابد.

وی افزود: بازدید از واسطه ها در محلات و مساجد فرصت مناسبی برای ایجاد تاب آوری عمومی در بین مردم محله و فعالان فرهنگی و اجتماعی محله خواهد بود و این طرح از دهه فجر امسال آغاز می شود.

آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم نیز بر حضور بابرنام در محلات تاکید کرد و خواستار حضور مسئولان فرهنگی در مساجد استان شد و گفت: برای ورود به مساجد باید چیز جدیدی داشته باشیم.

رئیس آستان کریمه اهل بیت علیهم السلام گفت: قبل از رفتن به مساجد باید هماهنگی و هماهنگی لازم با امام جماعت و متولیان مساجد انجام شود.

این طرح با محوریت شورای استانی مساجد استان و با مشارکت اعضای اصلی و علی البدل شورا از جمله فرمانداری کوم، اداره کل تبلیغات اسلامی، سپاه علی بن ابیطالب (ع)، اداره کل فرهنگ و رهبری اسلامی برگزار شد. اداره کل کمک ها و موسسات خیریه و کانون های فرهنگی هنری مساجد، شهرداری ها، آموزش و پرورش و … کار خواهد کرد. دبیرخانه شورای عالی مساجد در اداره کل تبلیغات اسلامی استان کوم مستقر است.

  خالی شدن بافت تاریخی مردم یزد و ورود شهروندان به بافت باید اصلاح شود

دیدگاهتان را بنویسید