ایجاد رشته در حوزه حقوق عمومی و فناوری قضایی

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، معتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در نشست با هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس که با حضور احسان کامرانی رئیس دانشگاه برگزار شد، با اشاره به امکانات دانشگاه های آزاد و آزاد اسلامی اظهار داشت: در این راستا می توان گفت که دانشگاه های آزاد اسلامی در حال توسعه هستند. جامعه. او تحصیلات عالی زیادی دارد.

وی با اشاره به عملکرد قوه قضائیه در استان هرمزگان گفت: با ارائه برنامه های هدفمند در تلاش هستیم بسیاری از بخش های دستگاه قضایی را کاهش دهیم و در این زمینه ها تلاش شده است و کسب سابقه بد یکی از این اقدامات مهم است. “

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ایجاد رشته هایی در حوزه حقوق عمومی و فناوری قضایی را پیشنهاد داد و خواستار توجه به برخی کاستی ها و رشته های مهم شد و گفت: گسترش رشته های دانشگاهی باید بر اساس نیاز جامعه و بین رشته ای و کاربردی باشد. رشته هایی که باید نیازها و نیازهای جامعه را برآورده کنند.

قهرمانی با اشاره به تلاش دادگستری هرمزگان برای کاهش آسیب های اجتماعی از آمادگی اداره کل دادگستری استان هرمزگان برای همکاری در زمینه های روانشناسی، روان درمانی، مشاوره و پایان نامه های تحقیق و توسعه خبر داد و ادامه داد: از پیشگیری حمایت می کنیم یا به کاهش آن کمک می کنیم.

وی حفظ ارتباط قوه قضائیه و دانشگاه را یکی از الزامات مهم در حوزه نوسازی علمی قضات و مسئولان برشمرد و تصریح کرد: ارتباط با دانشگاه نه تنها موجب ارتقای دانش علمی می شود، بلکه باید در جهت ارتقای سطح دانش و ارتقای سطح علمی آن اقدام کرد. همچنین آگاهی اجتماعی قضات را در برخورد با طیف های مختلف فکری و معضلات و معضلات اجتماعی در جامعه بالا می برد.

  ادعای استعفای دولت به دلیل کنترل پایگاه های مهم در تعز

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان فعال سازی اتاق های فکر در قوه قضائیه را از دیگر اقدامات این اداره کل دانست و تصریح کرد: مساعدت می شود تا در این زمینه مساعدت و مشاوره لازم صورت گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با خطاب به قهرمانی رئیس قاضی استان هرمزگان یادآور شد: بی شک تجربه و خدمات گذشته شما به عنوان دادستان می تواند نقش بسزایی در تحقق اهداف پیش رو داشته باشد.

احسان کامرانی در تشریح برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: این دانشگاه با حضور اساتید برجسته رشته های قضایی مرتبط (از کاردانی تا دکتری در رشته ها و گرایش های مختلف) را توسعه داده و خدمات ماندگاری را به شهروندان ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان آمادگی پیوستن به دادگستری هرمزگان برای کاهش آسیب های اجتماعی را دارد، تصریح کرد: راه اندازی دفاتر مشاوره در واحدهای دانشگاهی متاهل، پیشگیری از آسیب های طلاق با راه اندازی مرکز بهداشت، مرکز مشاوره زوجین، کلینیک حقوقی و … هدایت پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری برای حل مشکلات علمی و پژوهشی از جمله فعالیت های جاری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه استان هرمزگان از ظرفیت بالایی در حوزه دریاها برخوردار است، گفت: این استان از ظرفیت بالایی برخوردار است. اما هنوز در این حوزه به جایگاه قابل قبولی نرسیده است، تصریح کرد: علاوه بر توسعه رشته های دریایی، توجه به حقوق دریاها نیز می تواند یکی از موضوعات مورد توجه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید