اپل از رگولاتور هلندی پیروی می کند

به گزارش شفقنا، به عبارتی اپل دستور ناظر بازار کشور را رعایت کرده است. در 24 دسامبر 2021، اداره مصرف کننده و بازار هلند اعلام کرد که اپل از موقعیت خود در بازار سوء استفاده کرده و توسعه دهندگان برنامه دوستیابی را مجبور به استفاده از سیستم پرداخت خود کرده است. در این راستا باید این روند را معکوس کند وگرنه با جریمه هنگفتی روبرو خواهد شد.

تحمیل سیستم پرداخت اپل به توسعه دهندگان اپلیکیشن و دریافت پورسانت 15 تا 30 درصدی از فروش محصولات دیجیتال زیر ذره بین دولت های مختلف قرار گرفته است، اما رای در هلند فقط در آن کشور اعمال می شود و فقط برای اپلیکیشن های دوست یابی است.

اپل در پستی در وبلاگ توسعه دهندگان خود اعلام کرد که از تصمیم رگولاتور هلند پیروی می کند و دو گزینه اختیاری جدید را به طور انحصاری برای برنامه های دوستیابی در اپ استور هلند معرفی می کند. این گزینه های پرداخت اضافی را برای مصرف کنندگان فراهم می کند.

با این حال، این شرکت آمریکایی خاطرنشان کرد که توسعه دهندگان برنامه ملزم به استفاده از ابزارهای دیگری به جز اپل نیستند و هشدار داد که نمی تواند امنیت یا بازیابی خارج از سیستم خود را تضمین کند زیرا از آنها آگاه نیست.

البته اپل می خواهد در تصمیم رگولاتور هلندی تجدید نظر کند.

  اجرای طرح «نهضت ملی مسکن» در سراسر کشور آغاز می شود

دیدگاهتان را بنویسید