اوکراین: گروه مرتبط با بلاروس مسئول حملات سایبری اخیر است

خبر عجیب

شفقنا- معاون دبیر شورای امنیت ملی اوکراین مدعی شد یک گروه هکر مرتبط با سرویس های ویژه بلاروس که سابقه عملیات سایبری علیه تعدادی از کشورهای اروپایی را دارد، مسئول حمله به سایت های دولتی اوکراین است.

به گزارش شفقنا به نقل از فارس، یک مقام ارشد امنیتی اوکراین مدعی است کی یف معتقد است که یک گروه هکر مرتبط با سرویس اطلاعاتی بلاروس روز جمعه حمله سایبری به سایت های دولتی اوکراین انجام داده است.

سری دمدیوک معاون دبیر شورای امنیت ملی اوکراین به رویترز گفت که اوکراین حمله سایبری را که باعث اختلال در وب سایت های دولتی شده است، به دلیل پیام های تهدید آمیز علیه گروهی به نام UNC1151 معرفی کرده است. اقدامات تخریبی بیشتر در پشت صحنه بود.

به گزارش رویترز، دمیوک ادعا می کند که این گروه از نرم افزارهای مخربی مشابه آنچه توسط گروهی مرتبط با اطلاعات روسیه استفاده می شود، استفاده کرده است. [بر اساس شواهد] در ابتدا، ما معتقدیم که UNC1151 ممکن است در این حمله دست داشته باشد.

دفتر الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، هنوز به درخواست مقامات اوکراینی برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

بر اساس این گزارش، وی افزود: تخریب سایت ها تنها پوششی برای اقدامات مخرب تری بود که در پشت صحنه انجام شد و عواقب آن را در آینده نزدیک احساس خواهیم کرد. «این یک گروه جاسوسی سایبری است که با خدمات ویژه جمهوری بلاروس مرتبط است.

دمدیوک، رئیس سابق پلیس سایبری اوکراین، گفت که این گروه سابقه حملات به لیتوانی، لتونی، لهستان و اوکراین را داشته و حساب‌هایی منتشر کرده است که حضور ناتو در اروپا را محکوم کرده است.

  انسداد محور ارتباطی هراز

روز جمعه، وزارت آموزش اوکراین اعلام کرد که در پی حمله سایبری گسترده به زیرساخت های اینترنتی این کشور، تعداد زیادی از وب سایت های دولتی اوکراین حذف شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید