امکان بازگرداندن اعتماد عمومی به بورس وجود دارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، سینان اعظم وی صبح امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در شرایط فعلی مشکلات حقوقی بزرگی وجود دارد بازار سرمایه هر کسی که اتفاقاً بخشی از بازار باشد، منفعلانه رفتار می کند. پیامد غیرفعال شدن این بخش از بازار این است که مردم با این تصور مواجه می شوند که سهامداران عمده برنامه ای برای حمایت از سهام خود ندارند یا می خواهند با همین روحیه ادامه دهند.

وی افزود: بخشی از بازار سرمایه ما متاثر از بودجه کشور است اما هنوز صدایی از مسئولان در این حوزه نشنیده ایم که این خود منجر به افزایش ریسک بازار شده است.

عضو کمیسیون جوانان اقتصادی کشور منابع را به بازارهای مختلف بر اساس انتظارات کارایی، شفافیت و امنیت سرمایه گذاری این می تواند در هر یک از این مناطق وجود داشته باشد. البته علاوه بر این موارد، مزایا و جذابیت بازار از نظر دسترسی آسان، تجارت، دانش و دانش سرمایه گذاری و همچنین ریسک پذیری افراد در این انتخاب ها موثر است.

اذان گفت: متأسفانه در سال گذشته در فضای اقتصادی کشورمان فضایی به وجود آمد که ریسک حضور، بازدهی و جذابیت در بازارهای غیرمولد اغلب مساعدتر از بازار سرمایه بود. افرادی که در بورس سرمایه گذاری کرده اند با مشکلات زیادی مواجه هستند و عملا هیچ حمایتی از سوی عناصر مدیریتی حاکم بر فضای بازار ندارند. اگر اقدامی در این زمینه انجام شود، در عمل نمی تواند منافع سهامداران و امنیت آنها را تضمین کند.

  بیماری عروق کرونر قلب در غرب خراسان رضوی رو به افزایش است

دیدگاهتان را بنویسید