اصلاحیه بودجه 1401 نحوه محاسبه قیمت گاز منابع پتروشیمی

خبر عجیب

شفقنا- اصلاحیه لایحه بودجه ۱۴۰۱ نحوه محاسبه نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها در جلسه هیئت دولت به تصویب رسید.

به گزارش شفقنا، در جلسه هیئت دولت بعد از ظهر یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور، فرمول محاسبه نرخ گاز خوراک پتروشیمی ها مطابق با سال 1400 محاسبه و اعمال شود.

همچنین نرخ گاز سوخت در پتروشیمی ها، پالایشگاه ها و صنایع پایین دستی، مجتمع های کاهش فولاد و هزینه های آب و برق اعم از برق، آب، اکسیژن و غیره معادل 40 درصد نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها و همچنین سیمان است. و سایر صنایع معادل 10 درصد نرخ خوراک پتروشیمی ها می باشد. معادل کاهش منابع ناشی از این تصمیم، باید به عنوان کاهش هزینه های تبصره (14) نیز اعمال شود.

** تصویب مقررات اجرایی استرداد مالیات و عوارض کالاهای همراه مسافر و بلیت پروازهای خارجی گردشگران خارجی خریداری شده توسط شرکت های هواپیمایی ایرانی

بر اساس مفاد هنر. (11) قانون مالیات بر ارزش افزوده و به منظور تسهیل و تسریع در روند بازپرداخت مالیات کالاهای همراه مسافر و ایجاد زمینه های لازم برای جذب گردشگر و همچنین فراهم کردن شرایط لازم برای استرداد آنلاین مالیات توسط سازمان امور مالیاتی کشور. مفاد اجرای این ماده از قانون مذکور می باشد.

بر اساس مفاد فوق، بازپرداخت مالیات و عوارض پرداختی کالاهای همراه مسافر و بلیط هواپیماهای خارجی به گردشگران خارجی، خرید کالا از مسافران و یا خرید بلیط هواپیما خارجی از گردشگران خارجی توسط شرکت های هواپیمایی ایرانی باید از تاریخ مذکور انجام شود. خرید (درج شده) .در فاکتور) بیش از دو ماه از تاریخ خروج نگذشته باشد. همچنین مشخصات خریدار در فاکتور یا بلیط باید مطابق با اطلاعات مسافر یا گردشگر خارجی باشد.

مدارک لازم برای استرداد مالیات و عوارض عبارتند از:

صورتحساب و فرم شمس صادره با موضوع استاندارد عملکرد در پایانه های فروشگاهی یا بلیط هواپیماهای خارجی توسط شرکت هواپیمایی ایرانیان حسب مورد.

فرم درخواست بازپرداخت را پر کنید

اصل پاسپورت معتبر، ویزا (ویزا)، بلیط و سایر مدارک خروج از کشور در صورت لزوم

در صورتی که مجموع ارزش کالاهای همراه مسافر بیش از 250 میلیون ریال باشد، حراست مربوطه موظف به مشاهده و مقایسه این کالاها با فاکتور مربوطه می باشد.

مالیات پرداخت شده مشمول مقررات بازپرداخت در شرایط زیر نخواهد بود:

پرداخت هزینه انواع خدمات به جز مالیات و عوارضی که گردشگران خارجی بابت خرید بلیط هواپیما خارجی از شرکت های هواپیمایی ایرانی پرداخت می کنند.

  مطهرنیا: موضع ایران در قبال جنگ اوکراین مبهم است/ این جنگ، جنگ پوتین با اوکراینی هاست.

قبوض سفری که بر اساس ماده (18) قانون پایانه های فروشگاه ها و سامانه مودیان تبلیغ شده است.

اضافه پرداخت مالیات بالاتر از نرخ قانونی یا به دلیل محاسبه نادرست

عدم تکمیل اطلاعات فاکتور ارائه شده مطابق با فرم فاکتور

عدم تطابق داده های مسافران / گردشگران در فاکتور یا بلیط با داده های مسافران / گردشگران خارجی

کالاهای ممنوعه در فهرست اعلام شده توسط مراجع ذیصلاح قانونی

عدم رعایت مشخصات کالا در فاکتور جمعاً بالغ بر 250 میلیون ریال با کالای صادراتی

** دولت با اعطای تسهیلات اعتباری و بانکی برای جبران خسارات زلزله در استان های خراسان شمالی و رضوی موافقت کرد.

هیئت وزیران تعمیر بخش‌های آسیب‌دیده مسکن و زیرساخت‌های شهری و روستایی ناشی از زلزله شهریور ماه در کوچان استان خراسان، استان خراسان، رضوی و فاروج استان خراسان شمالی با اختصاص ۴۷۵ میلیارد ریال برای سرمایه‌گذاری سرمایه‌ای و همچنین ۸۶۴ میلیارد ریال. میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان (با سود ۴ درصد روستایی و ۵ درصد شهری) و پرداخت ۵ ساله (برای تسهیلات تعمیرات توافقی با ضمانت زنجیره ای).

همچنین دولت به سازمان های حاکمیتی و برنامه ریزی استان ها و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند بازسازی، گزارش اجرای وام های فوق را به صورت فصلی به سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه کنند.

** اصلاح آیین نامه تعیین قیمت خرید برق بر اساس مکانیزم بازار بورس

به منظور ارائه نظر مجلس شورای اسلامی در خصوص مفاد اجرایی بند (ب) ماده (44) برنامه ششم توسعه تعیین قیمت خرید برق در بورس اوراق بهادار، هیأت وزیران پیشنهاد اصلاحی را داد. مقررات موافق است.

بر اساس این اصلاحیه، به منظور افزایش راندمان و بهره‌وری نیروگاه‌ها، وزارت نیرو موظف است برای طرح‌های احداث نیروگاه‌های جدید با بازده 55 درصد نسبت به صدور موافقتنامه کلی یا انعقاد قرارداد خرید برق اقدام کند. به 60 درصد

تعیین قیمت برق در مکانیسم بورس نیز بر عهده وزارتخانه است.

** اعلام نظر دولت درباره تعدادی از برنامه های نمایندگان مجلس

هیات وزیران با اعلام نظر درباره تعدادی از برنامه های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگانی از دولت را برای نظارت بر موضوعات مربوطه منصوب کرد.

** آیین نامه اجرایی فهرست خدمات آموزشی، پژوهشی و ورزشی معاف از مالیات و عوارض توسط دولت تصویب می شود.

دولت در اجرای بند (14) بند (ب) ماده (9) قانون مالیات بر ارزش افزوده به منظور ایجاد مشوق های قانونی لازم برای افزایش فعالیت های آموزشی، پژوهشی و ورزشی در بخش های مختلف به منظور رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی و کاهش هزینه ها. از فعالان این بخش ها و ترویج ورزش همگانی به منظور تامین هر چه بیشتر سلامت عمومی جسمی و روانی، آیین نامه های مربوطه تصویب می شود.

  متخلفان چهارشنبه تا پایان تعطیلات در بازداشت می مانند/ افزایش 12 درصدی سرقت های خرد در هرمزگان

بر اساس مقررات فوق، ارائه خدمات پژوهشی (پژوهشی و فناوری) و آموزشی توسط مدارس، مراکز فنی و حرفه ای، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مراکز و مؤسسات آموزشی و پژوهشی، مراکز تحقیقات فناوری و سایر مراکز و مؤسسات و اشخاص دارای مجوز از مراجع قانونی ذیصلاح و همچنین انجمن های علمی دارای مجوز از وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش و کوم و همچنین ارائه خدمات ورزشی توسط فدراسیون ها و هیئت های ورزشی، موسسات، ورزش. مراکز، اتحادیه ها و باشگاه ها و اشخاص دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان مشمول معافیت های موضوع این آیین نامه می باشند.

** هماهنگی با آئین نامه سهم شهرداری ها و دهیاری ها در وصول عوارض گمرکی

هیات وزیران در اجرای حکم ماده ۴۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده در خصوص سهم شهرداری ها و دهیاری ها و دهیاری های فاقد دهیاری و عشایر از عوارض گمرکی کالاهای وارداتی به منظور حمایت و ایجاد درآمد پایدار برای آنها، تصویب کرد.

هدفمندسازی منابع پرداختی دولت به شهرداری ها و دهیاری ها و ارتقای زیرساخت های حمل و نقل، تامین آب، بهداشت عمومی و سلامت عمومی در مناطق کمتر توسعه یافته با استفاده از منابع این آیین نامه، با شناسایی ظرفیت ها و فرصت های موجود در این مناطق، اهداف فوق الذکر می باشد. مفاد

بر این اساس گمرک جمهوری اسلامی ایران موظف است معادل ۱۲ در هزار ارزش گمرکی کالاهای وارداتی را واریز کند که حقوق ورودی آن هر ماه به حساب وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور) اخذ می شود. تا 15 ماه بعد…

همچنین وزارت کشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور) موظف است وجوه جمع‌آوری شده را بر اساس نسبت‌های 13 درصد کلانشهرها (شهرهای بالای یک میلیون نفر)، 52 درصد سایر شهرداری‌ها و 35 درصد به حساب آنها واریز کند. درصد روستاها و مناطق عشایری. همچنین وزارت موظف است وصول ماهیانه را تا پانزدهم ماه بعد به حساب شهرداری ها، دهیاری ها، فرمانداری ها (روستاهای فاقد دهیاری) و سهم مناطق عشایری از حساب خدمات عشایری استان واریز کند.

  کیهان نوشت: خرمشهر جلو است، آستین ها را بالا بزنید

سهم شهرداری ها و دهیاری های گراستان بر اساس شاخص جمعیت، تعداد شهرداری ها و دهیاری ها بر خلاف مالیات بر ارزش افزوده هر استان بر خلاف شاخص توسعه انسانی هر سال توسط سازمان شهرداری ها محاسبه می شود. و روستاها.

این اعتبار در قالب پرداخت کمک و ایجاد درآمد پایدار با استفاده از منابع این آیین نامه برای شهرداری ها، دهیاری ها و دهیاری های فاقد دهیاری و عشایری هزینه می شود.

** تصویب آئین نامه کاربردهای حفاظتی و انتظامی لازم جهت ارتقاء امنیت و ایمنی شهرها، مراکز اداری، تجاری، صنعتی و عمومی.

هیأت وزیران با توجه به نقش مؤثر موضوع ایمنی و امنیت اماکن عمومی و خصوصی در پیشگیری و کاهش سرقت و ارتقای امنیت این اماکن، به پیشنهاد وزارت کشور به آئین نامه بند (ج) قانون ملحق شد. 108 برنامه ششم توسعه ایجاد تدابیر امنیتی و انتظامی لازم برای ارتقای امنیت و ایمنی مورد نیاز شهرک ها، مراکز اداری، تجاری، صنعتی و عمومی.

بر اساس آیین نامه، وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به ارتقای ایمنی و ایمنی شهرها و مجتمع های اداری، تجاری، مسکونی، صنعتی و همچنین مراکز عمومی برای جلوگیری از سرقت، امنیتی و انضباطی درخواست های تهیه شده توسط نیروی انتظامی اقدام کند. دستور رسیدگی به موضوع جمهوری اسلامی در مقررات ملی ساختمان و ابلاغ به مراجع ذیربط مندرج در این آیین نامه جهت اجرا.

همچنین وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه های مسئول صدور پروانه یا پروانه تاسیس و پروانه بهره برداری شهرک های مسکونی، صنعتی، تخصصی و صنعتی موظف به ارائه درخواست های امنیتی و انتظامی مربوط به زمان ساخت می باشند. در طول دوره صدور پروانه بررسی و اطلاع از متقاضیان مجوز.

شهرداری ها و سایر ارگان های صدور مجوز نیز موظف به صدور پروانه ساخت و بهره برداری از مجتمع های اداری، تجاری، مسکونی و صنعتی و مراکز عمومی هستند. درخواست های حفاظتی و انتظامی را در نظر بگیرید و ارائه گواهی عدم تخلف و انجام کار منوط به تئوری / تایید مهندسان ناظر در خصوص رعایت این درخواست ها می باشد.

فرماندهي انتظامي جمهوري اسلامي ايران مي‌تواند حسب مورد رعايت ضمائم را رصد و در صورت تخلف مراتب را در اسرع وقت به مراجع صدور گواهي نهايي گزارش دهد تا اقدامات لازم انجام شود. را می توان گرفت و مقررات.

دیدگاهتان را بنویسید