اصفهان پیشرو در ماساژ در شهرهای ایران است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری اصفهان موج، رسول شیعه در نشست خبری با موضوع تاریخچه ماساژ در ایران گفت: رشته تحصیلی در دانشگاه جندی شاپور به نام دالک یا ماساژ ایرانی وجود داشت. سپس افراد با تجربه در این زمینه به نام های کارشناسی ارشد در دلک یا «دلک» در حمام ها شروع به کار کردند و چون این رشته به صورت تجربی از وضعیت دانشگاه منتقل شد، بخشی از پشتوانه علمی خود را از دست داد.

وی افزود: یک محقق سوئدی با استفاده از روش دلک ایرانی، آن را به سوئد برد و اولین مدرسه ماساژ سوئدی را که «ماساژ سوئدی» نام داشت، تأسیس کرد.

عاقبت شیعی: آموزشگاه های فنی و حرفه ای ماساژ شرکت ایرانی آرامش به منظور گسترش فرهنگ ماساژ سالم، اسلامی در راستای کارآفرینی برای نسل جوان و افزایش هنر ماساژ در بین خانواده ها در سال 1393 با مجوز رسمی از فنی. و سازمان حرفه ای انجام انواع سبک های ماساژ تخصصی و حرفه ای.

ارمغان آرامش مدیر مدرسه ایرانی گفت: این مجموعه آموزشی در کنار آموزش ماساژ صحیح به دانش آموزان، فن بیان، سخنوری، اعتماد به نفس و نحوه برخورد با ارباب رجوع را نیز به دانش آموزان آموزش می دهد.

وی گفت: کامل ترین دوره های آموزشی ماساژ بر اساس استانداردهای بین المللی و داخلی از صفر تا صد برای هنرجویان در آموزشگاه های ماساژ فنی و حرفه ای ارائه می شود که آرامش را برای ایرانیان به ارمغان می آورد.

شیعه افزود: از سال 93 تاکنون بیش از 2200 نفر در آموزشگاه ارمغان آرامش ایران دوره های آموزشی ماساژ را طبق درگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان گذرانده اند.

  حکمرانی سیاسی زنان در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت / یادداشت سهیلا صادقی فسایی

مدیر عامل هدیه ایرانی صلح وی با بیان اینکه ماساژ درمانی یکی از تکنیک های کهن شفابخش است، گفت: ماساژ فواید بسیاری برای بدن انسان دارد، از این رو در یکی از احادیث نقل شده از امام (ع) فرمود: اگر به من بگویند فلانی مرده است. و مرده است. «و با یک ماساژ زنده، منکر نمی شوم.

وی در خصوص فواید ماساژ توضیح داد: در حین ماساژ خون بیشتری به قلب پمپاژ می شود و مویرگ ها بازتر شده و جریان خون افزایش می یابد. و ماهیچه ها و استخوان های ضعیف را بهبود می بخشد.

ارمغان آرامش مدیر مدرسه ایرانی گفت: ماساژ یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای رفع خستگی، دردهای عضلانی و جوان‌سازی پوست این است که می‌توانید هر نوع ماساژی را برای رفع خستگی از بدن خود انتخاب کنید و خود یا کسانی را که دوستشان دارید آرام کنید.

پیام رسان شیعه مرجع: شرکت آرامش ایرانیان در سال 1390 با تشکیل کمیته تخصصی و تحقیقات میدانی گسترده جهت شناسایی انواع ماساژ رایج در شرق و جنوب شرق آسیا و شرکت های آموزشی معتبر و ارائه دهندگان ماساژ، پس از تهیه و تدوین طرح جامع اسپا مراکز ماساژ و با تاکید بر ریلکسیشن موفق به اخذ مجوز رسمی از مراجع ذیربط شد و هم اکنون خدمات بی نظیر خود را به علاقمندان ارائه می دهد.

به گزارش من؛ در کتب پزشکی، ماساژ و ورزش درمانی به یک اندازه ذکر شده است، اما «کلین سوئد» اولین کسی بود که سعی کرد این دو را از هم جدا کند. با انتشار کتاب خود در مورد ماساژ پاکت در سال 1895، او جدایی بین این دو را توصیف کرد و گفت که ماساژ یک تمرین درمانی نیست.

  افزایش 120 درصدی مسافران و گردشگران در اردبیل

در سال 1813 اولین کالج آموزش ماساژ در استکهلم تاسیس شد و ماساژ سوئدی توسط دانشجویان این کالج به عنوان یک روش استاندارد به دنیا معرفی شد. بین سالهای 1884 تا 1918 ماساژ وارد عرصه پزشکی و شفا شد و این مصادف با شروع فیزیوتراپی بود. در سال 1900، هوفا کتاب تکنیک های ماساژ خود را در آلمان منتشر کرد که هنوز اساس تمام کتاب های درسی ماساژ است.

دیدگاهتان را بنویسید