آیت الله اعرافی به عضویت جامعه روحانیت نظامی درآمد

خبر عجیب

شفقنا- به گفته سخنگوی جامعه روحانیت، آیت الله اعرافی عضو جدید شورای مرکزی و شورای موسس جامعه روحانیت شد.

به گزارش شفقنا به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم با اعلام اینکه پس از مرحوم آیت الله محمد یزدی، عضو مشترک جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین نداریم، از آیت الله اعرافی درخواست شد که به جامعه روحانیت مبارز بپیوندد. آیت الله اعرافی مشغله زیادی دارد، چون علاوه بر جامعه مدرسین، در شورای عالی حوزه و هیئت امنا حضور دارد، مدیریت حوزه های علمیه را نیز بر عهده دارد، اما ایشان با این درخواست موافقت کردند. .

مصباحی مقدم گفت: با توجه به عدم حضور مرحوم آیت الله مجتهد شبستری در شورای مؤسسان، روحانیون مجبور شدند عضوی را به شورای مؤسسان خود اضافه کنند، بنابراین عضویت آیت الله اعرافی به عنوان عضو جدید شورای مرکزی و شورای موسس جامعه روحانیت رزمی به اتفاق آرا به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: دستورالعمل تشکیل اولین اجلاس عمومی جامعه روحانیت مبارز نیز در نظر گرفته شد. این مجمع عمومی باید شامل جمعی از افراد عضو شورای مرکزی یا منتخب روحانیون نظامی استان ها، شهرستان ها و مناطق تهران باشد.

انتصاب دبیر عالی جامعه روحانیت در مجمع عمومی

سخنگوی جامعه روحانیت رزمی با اشاره به اینکه مجمع عمومی هنوز تشکیل نشده است، گفت: مقدمات این شورا در حال انجام است و مهمترین دستور تعیین دبیر دائمی به عنوان حسابرسی جامعه روحانیت جنگ است. در اساسنامه حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی به عنوان دبیرکل موقت شورا انتخاب شد. این دستورالعمل نحوه انتصاب دبیر کل دائمی را مشخص می کند.

  آیا جمکران به شهر کوم می پیوندد؟

خبر قبلیهارگ برای سومین بار لرزید

دیدگاهتان را بنویسید