آمیکرون در خراسان رضوی افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد پهلوان کاشی رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کوید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خبری گفت: مشهد.

پهلوان کاشی افزود: 249 مورد تاکنون عفونت Omicron وی در خراسان رضوی شناسایی شد، اما فوتی بر اثر omcron در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد گزارش نشده است.

مسئول اطلاع رسانی کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد وی گفت: عفونت آمیکرون در خراسان رضوی رو به افزایش است و با توجه به قدرت واگیرپذیری بالای این ویروس، دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تمامی سطوح اعم از مراکز درمانی جامع، کلینیک ها و بیمارستان ها آماده ارائه خدمات به بیماران است. و مشتریان

وی همچنین تاکید کرد: بهترین راه پیشگیری است انتقال Omicron واکسیناسیون رعایت کامل نکات بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است و در صورت همکاری موثر مردم و تکمیل سه نوبت واکسن، انتظار می رود وارد عروق کرونر نشویم.

مسئول اطلاع رسانی کووید 19 دانشگاه مشهد گفت: در حال حاضر 353 بیمار مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری هستند که 110 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و از نظر تعداد بیماران در وضعیت مطلوبی قرار دارند.

پهلوان کاشی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش ایمنی انسان در بازه زمانی پنج تا شش ماه پس از واکسیناسیون افرادی که دوز دوم خود را در ماه سپتامبر دریافت کردند باید در اسرع وقت واکسینه شوند.

  مدیران شهری باید برای رفع مشکلات خانواده شهدا به ویژه والدین آنها تلاش کنند

دیدگاهتان را بنویسید