آزمایش موشکی کره شمالی از داخل قطار

خبر عجیب

شفقنا- رسانه دولتی کره شمالی گزارش داد که دو موشک هدایت شونده از داخل قطار شلیک شده و با دقت به اهداف خود اصابت کرده است.

به گزارش شفقنا به نقل از فارس، دولت کره شمالی روز شنبه اعلام کرد که یگان موشکی مستقر در راه آهن این کشور در رزمایش تیراندازی جدید خود دو موشک هدایت شونده تاکتیکی به سمت هدفی در دریای شرق شلیک کرده است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) گفت که این واحد رزمایش را در استان پیونگ یانگ شمالی در مرز چین برای “ارزیابی مهارت و دقت” در فرآیندهای عملیاتی خود انجام داده است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، این دومین آزمایش موشکی کره شمالی با استفاده از سکوی پرتاب راه آهن از زمان آزمایش قبلی آن در ماه سپتامبر و سومین نمایش قدرت در سال جاری است.

“یگان [موشکی ریلی] وی افزود: صبح روز جمعه قبل از حرکت سریع به سمت محل تیراندازی، از ستاد کل ارتش دستور انجام ماموریت آتش نشانی سریع با هدف قرار دادن اهداف خاصی در دریای کره شرقی با دو موشک هدایت شونده تاکتیکی را دریافت کرد.

در این بیانیه آمده است: «وضعیت رزمی این یگان نشان از مانورپذیری و سرعت بالای ضربات در تمرین داشت». موضوع راه اندازی سیستم عامل موشک ریلی مناسب در سراسر کشور و یافتن راه هایی برای تکمیل روش های رزم سبک با موشک های ریلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کیوشوای گفت که این رزمایش توسط فرماندهان ارتش کره شمالی و مقامات ارشد در آکادمی دفاع زیر نظر بوده است.

روز جمعه، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی دو موشک ناشناس به سمت دریای شرق شلیک کرده است.

  شهرداری کوم آمادگی کامل برای رحلت امام خمینی (ره) و دهه کرامت را دارد

پیش از این، وزارت خارجه کره شمالی اعلام کرد که آزمایش موشکی یک رزمایش دفاعی بوده و تحریم‌های جدید آمریکا نشان‌دهنده نیت خصمانه واشنگتن برای منزوی کردن و سرکوب پیونگ یانگ است. (اطلاعات بیشتر)

دیدگاهتان را بنویسید