پوتین به ناتو هشدار داد: ما عقب نشینی نمی کنیم

خبر عجیب

شفقنا- ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره گسترش پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به شرق و مذاکرات روسیه با ناتو و آمریکا بیانیه هشداری صادر کرد. او گفت: «مسکو برای عقب نشینی جایی ندارد.

به گزارش شفقنا از ایرنا، پوتین روز شنبه در گفت و گو با شبکه روسیا 1 در شبکه سیاسی مسکو صحبت کرد. کرملین پوتین گفت: ساعت ویژه کرملین تاریخ پیشنهاد روسیه را نشان می دهد.

در پایان دسامبر 2021، روسیه نامه‌هایی به ایالات متحده و ناتو ارسال کرد که حاوی پیشنهاداتی برای ارائه تضمین‌های قانونی برای امنیت عملیات ناتو، تمدید معاهده و استقرار زیرساخت‌ها و تسلیحات در مناطق مجاور مرزهای روسیه بود.

این موضوع در چارچوب گفتگوهای امنیتی استراتژیک روسیه و ایالات متحده در 10 ژانویه 2022، نشست شورای ناتو-روسیه در 12 ژانویه و شورای دائمی سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE) در 13 ژانویه مورد بحث قرار خواهد گرفت. . شد.

پوتین با انتقاد از رویکرد آمریکا و متحدانش در ناتو در قبال روسیه گفت: آنها شرایط را به گونه ای قرار داده اند که دیگر جایی برای عقب نشینی باقی نماند و کشورش در اقدامات خود در قبال ناتو و غرب تردیدی نداشته باشد. ”

روابط روسیه، آمریکا و ناتو در هفته های اخیر تیره شده است و مسکو هشدار داده است که اگر تسلیحات ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور قرار گیرد و اوکراین و گرجستان به این ائتلاف بپیوندند، پاسخ نظامی خواهد داد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه دیروز گفت که روسیه در حالی که منتظر پاسخ ایالات متحده و ناتو درباره تضمین های امنیتی دولت است، برای هر تغییری آماده می شود.

  مصر و قطر برای بازسازی غزه به توافق رسیدند

وی گفت: مسکو منتظر پاسخ کتبی از سوی ایالات متحده است و روسیه دلایلی برای این باور دارد که ایالات متحده نیاز به انجام سریع این کار را به ویژه روی کاغذ تشخیص داده است و می داند که مسکو به طور نامحدود منتظر است. او نمی ماند و برنامه هایی برای پایان دادن به این روند دارد.”

لاوروف گفت: همه می دانند که چشم انداز دستیابی به توافق به آمریکا بستگی دارد و اگر روسیه این پیشنهادها را رد کند، روسیه به نفع امنیت خود عمل خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید