وزیر اقتصاد: ده ها هزار فرار مالیاتی داریم

خبر عجیب

شفقنا- وزیر اقتصاد با بیان اینکه مدیریت کسری بودجه و تورم اولویت دولت است، گفت: به دنبال شناسایی مودیان جدید و فرار مالیاتی هستیم که البته ده ها هزار نفر بیشتر نیستند.

به گزارش شفقنا، سید احسان خاندوزی امشب در حاشیه کمیسیون تلفیق بودجه 1401 در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به دنبال شناسایی مودیان جدید و فرار مالیاتی هستیم که البته ده ها هزار نفر بیشتر نیستند؛ با کاهش افزایش می یابد. از فرار مالیاتی

وی افزود که بخشی از درآمد دولت صرف تلاش های مالیاتی می شود. در بودجه 1401 پیشنهاد کاهش پنج درصدی نرخ مالیات شرکت های تولیدی را دادیم. همچنین یک درصد از سهم دولت از مالیات بر ارزش افزوده کاهش یافته و به سهم شهرداری ها اضافه شده است.

وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: هنر ما در وزارت اقتصاد باید شناسایی فراریان مالیاتی بدون فشار مالیاتی بیشتر بر تولیدکنندگان، کارگران، اصناف و شرکت ها و گروه هایی باشد که به صورت شفاف مالیات پرداخت می کنند.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده ای از درآمدهای کشور از محل درآمدهای مالیاتی و گمرکی، فروش اموال و اوراق بهادار است، گفت: در سال های اخیر با اوج تحریم ها، سهم درآمدهای این وزارتخانه افزایش چشمگیری داشته است.

هندوزی تاکید کرد: نمایندگان کمیسیون تلفیق لوایح بودجه در خصوص امکان سنجی درآمدهای پیش بینی شده در حوزه های مختلف سوالاتی را مطرح کردند که به سوالات آنها پاسخ داده شد. امیدواریم در جمع بندی کمیسیون شاهد بودجه ای واقع بینانه باشیم که ارقام آن نهایی و بسیار نزدیک به پیش بینی کارشناسی در سال 1401 است.

  کیهان نوشت: «امنیت غذایی» و «دموکراتیک‌تر از جفرسون».

وی افزود: وزارت اقتصاد در تلاش است تفاوت هزینه های دولت اعم از حقوق، دستمزد و یارانه و تفاوت آن با درآمدهای جاری دولت، سهم خود از بودجه و کسری تراز پرداخت ها را کاهش دهد.

وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه مهمترین شاخص کسری بودجه فشار بر توده مردم و افزایش تورم است، گفت: باید کسری را کمتر از سال گذشته در نظر بگیریم. البته شرایط مساعد نیست، با توجه به اینکه چندین ماه از آغاز به کار دولت می گذرد، تورم سال آینده باید بسیار کمتر از رقم فعلی باشد.

وی گفت: گام اول تلاش برای محدود کردن کسری بودجه و فشارهای تورمی است.

دیدگاهتان را بنویسید