مشکلات و معضلات کودکان و نوجوانان در فضای مجازی/ باید نظارت دقیقی بر فعالیت آنها داشته باشیم

خبر عجیب

شفقنا رسانه_جعفر بای- این فعال رسانه ای در روزنامه آفتاب یزد نوشت: هیچ کس با رشد و توسعه دانش بشری مخالف نیست. اگرچه رشد و توسعه دانش بشری بستری را برای تولید علم و متعاقب آن ساخت ابزارها و فناوری های مختلف برای بشریت فراهم کرده است که بدون شک هدف همه آنها ارتقاء رفاه و آسایش زندگی بشر بوده است، اما در بسیاری از موارد مواردی که این رشد آسایش و آرامش را از زندگی آنها گرفته است. یکی از مهمترین آنها ایجاد فضای مجازی است.

فضای مجازی که به طور گسترده مورد استفاده مردم به ویژه کودکان و نوجوانان است که آموزش های لازم برای ورود به دنیای مجازی را ندیده اند، مشکلات و معضلات زیادی را به دنبال داشته است که عبارتند از: وجود علوم بسیار؛ وجود علوم بسیار؛ در عین حال دانش و علم فراوانی در اختیار کودکان و نوجوانان قرار می گیرد و آفت دانش اولیه تحصیل علومی است که شرایط سنی آنها هنوز به ضرورت و زمینه لازم نرسیده است.

البته خطر آموزش علوم اولیه کمتر از بلوغ زودرس نیست، زیرا بلوغ زودرس خود محصول آموزش اولیه کودکان و نوجوانان است که بستر طغیان و آشفتگی روانی را برای آنان به ارمغان می آورد. کسانی که هنوز نمی دانند چگونه دانش را مدیریت کنند، در برابر انبوه دانش با رنج فراوان مواجه می شوند و غرور کاذب در زندگی آنها نفوذ می کند. بسیاری از این علوم، علوم آزاردهنده ای هستند که روح و روان آنها بر آنها مسلط است.

هم دانش افراطی برای مردم مشکل ایجاد می کند و هم دانش اولیه مشکلات ایجاد می کند. این محتوای نامناسب که فراتر از سن کودکان است، تأثیر مخربی بر روح و روان دارد. نکته بعدی تعداد دفعات استفاده از کامپیوتر است. در واقع گشت‌های بلندمدت سایت، بستری را برای اعتیاد به فضای مجازی فراتر از سن خود تشکیل می‌دهند. حتی می تواند رشد جسمانی کودکان و نوجوانان را مختل کند. علاوه بر اثرات مخرب بر جسم، روح، روان و شخصیت کودکان و نوجوانان در معرض خطر است. متأسفانه این گروه مهارت خودکنترلی را نیاموخته اند و همین امر می تواند خطرات را چندین برابر کند.

  تاکید بر ایجاد مدیریت واحد در معادن سنگان خواف

اینها مشکلاتی است که متاسفانه امروزه کودکان و نوجوانان ما به دلیل استفاده بیش از حد از فضای مجازی با آن مواجه هستند. باید این کودکان و نوجوانان را با مهارت های لازم آشنا کنیم. باید نظارت دقیقی بر فعالیت آنها در فضای مجازی وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید