مدیر حوزه علمیه قزوین: توسعه حوزه و افزایش طلاب یک ضرورت است.

خبر عجیب

شفقنا- مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: توسعه حوزه های علمیه در استان و افزایش طلاب ضروری است.

به گزارش شفقنا از مهر، حجت الاسلام محمدتقی سبحانی نیا بعد از ظهر شنبه در دیدار با استاندار قزوین با بیان اینکه انتظار و ابراز امیدواری از تقویت پیوند حوزه علمیه با دستگاه ها و نهادهای اجرایی داریم، اظهار داشت: در حال حاضر 800 طلبه در 8 بلوک به تحصیل علوم دینی می پردازند. علوم پایه.

وی با بیان اینکه با توجه به نیاز استان و همچنین گسترش نهادهای علمی، تعداد طلاب استان قزوین کمتر از نیاز استان است، افزود: توسعه حوزه های علمیه در استان قزوین و افزایش تعداد طلاب در استان قزوین دانش آموزان ضروری است.

مدیر حوزه علمیه استان قزوین تاکید کرد: تقویت زیرساخت های حوزه می تواند زمینه را برای جذب بیشتر طلاب برای کسب علوم دینی فراهم کند.

وی ادامه داد: یکی از نقاط ضعف استان قزوین عدم توجه به توسعه زیرساخت های حوزه علمیه استان قزوین پس از یک دهه است که امیدواریم در دولت جدید این موضوع جدی گرفته شود.

سبحانی نیا خواستار همکاری بیشتر دستگاه های فرهنگی استان در مقابله با آسیب های اجتماعی شد و گفت: نهادهای متولی می توانند از ظرفیت حوزه های علمیه، طلاب و روحانیون در این راستا استفاده کنند.

وی در پایان یادآور شد: هم افزایی و همراهی حوزه علمیه می تواند زمینه مبارزه با آسیب های اجتماعی و ترویج دین را بیش از پیش فراهم کند.

  انتصاب حسین داوری به عنوان سرپرست استانداری مشهد

دیدگاهتان را بنویسید