فعالیت های مذهبی و فرهنگی منجر به کارمندسازی می شود

به گزارش خبرگزاری موج یزد، آیت الله محمدرضا ناصری من جمعه از یزد دارم وی در دیدار با مسئولان مؤسسه تبلیغاتی آینده نگر قم با اشاره به خاطراتی از اواخر دوران پهلوی در ایران گفت: رفت.

وی گفت: امام معتقد بودند که شاه ریشه طاغوت است و تا زمانی که او ریشه است هر چقدر برگ هایش را بچینید رشد می کند و این ریشه استکبار و استعمار باید ریشه کن شود.

امام جمعه یزد گفت: الان هم کارهایی انجام می شود که اساسی و اساسی است و یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام شود تامین نیرو است و اگر قرار باشد روزی تحول بزرگی در ما ایجاد شود. پرسنل مورد نیاز خواهد بود سپس تلاش های صورت گرفته در نهادهای مذهبی و فرهنگی و حوزه های علمیه و … به ثمر خواهد نشست.

وی ادامه داد: موضوع اصلی در بسترسازی برای رشد انقلاب ایجاد تحول بزرگ در مؤسسات آموزشی، دانشگاه ها و مدارس است و اگرچه اقداماتی که در حال حاضر انجام می شود بسیار خوب است و در مسیر تحول است. اما در برخی از مدارس و دانشگاه ها ایده هایی وجود دارد.

ناصری با تاکید بر لزوم تغییر در نظام آموزشی کشور خاطرنشان کرد: در مدارس ما آموزش و پرورش باید با محوریت قرآن آغاز شود و از این موضوع نترسند و کارمندان از زیر پا گذاشتن سبک غربی در تدریس نترسند. مدارس

امام جمعه یزد گفت: اگر ریشه ها و برنامه ریزی های غربی برداشته نشود به جایی نمی رسیم و نمی توانیم انقلاب را آن طور که شایسته است پیش ببریم.

  افزایش سهم ایران از بازار عراق با معرفی مناسب صنایع داخلی محقق می شود.

وی بیان کرد: سه اصل دینداری، تعقل و تفکر باید به نظام آموزشی ما برگردد تا هویت دینی و اسلامی، خلاقیت، عقیدتی، قدرت تشخیص حق از باطل و حق از باطل، تعهد به کشور و… . دانش آموزان چنگ بزنند و تقویت کنند.

ناصری با بیان اینکه جمعیت دانشجویی بسیار زیادی داریم که انقلاب پایتخت محسوب می شود، افزود: در حال حاضر کمتر از 10 درصد دانش آموزان تحت پوشش برنامه های فرهنگی، مذهبی، آموزشی و … هستند و مابقی این جمعیت. یزد که به 240 هزار نفر می رسد مورد بی مهری قرار گرفته است.

وی افزود: نحوه تدریس، تربیت معلم، تدوین کتب درسی و بسیاری موارد دیگر در نظام آموزش و پرورش نیاز به اصلاح و تغییر دارد و اگر این اتفاق بیفتد جدا از کارکنان، فضای مجازی نمی تواند بر یادگیری و ابعاد مختلف تاثیر بگذارد. اینها بر زندگی جوانان، نوجوانان و خانواده های ما تأثیر می گذارد، زیرا اگر عنصر دینداری، تعقل و تفکر در تربیت تقویت شود، دیگر قدرت انتخاب خوب و بد را نداریم و جای نگرانی نیست.

ناصر بر تقویت حسادت دینی در مراکز آموزشی به ویژه دانشگاه فرهنگیان که معلمان آینده را تربیت می کند، تاکید کرد و گفت: این امر مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده و همواره مورد تاکید است.

در این نشست، رئیس مؤسسه تبلیغاتی آینده نگر کوم در مورد فعالیت های خود از جمله تربیت هزار مبلغ دینی صحبت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید