شهرداری کوم در تلاش است تا فضاهای شهری را بر اساس نیاز اقشار مختلف ایجاد کند

شهرداری کوم در تلاش است تا فضاهای شهری را بر اساس نیاز اقشار مختلف ایجاد کند

معاون حمل و نقل و جابجایی شهرداری کوم گفت: شهرداری کوم در تلاش است تا بر اساس نیاز اقشار مختلف در مناطق شهری فضاسازی کند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مسعود طبیبی وی با اشاره به اهمیت توجه به ابعاد مختلف تردد در شهر برای اقشار مختلف گفت: فضای عمومی شهر به نیازهای اقشار مختلف کند است.
وی کودکان را یکی از گروه هایی می داند که باید طرح های حرکتی برای آن ها در نظر گرفته شود و می افزاید: کودکان به دلیل سنشان نسبت به بزرگسالان زاویه دید باریک تری دارند و به همین دلیل هنگام عبور از خیابان از اشراف کامل برخوردارند. معابر و تردد خودرو ندارند و وظیفه مسئولان و دستگاه های اجرایی طراحی خیابان ها به گونه ای است که نیازهای کودکان و دانش آموزان را برآورده کند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کوم همچنین مناسب سازی ناوگان عمومی برای نابینایان را مورد توجه قرار داد و گفت: اتوبوس های بین شهری باید به گونه ای طراحی یا تعمیر شوند که نابینایان بدون نیاز به درخواست سایر شهروندان از ایستگاه اتوبوس. فعلا باید به آنها اطلاع داده شود که راه حل ایجاد سیستم صوتی در ناوگان حمل و نقل عمومی است.
وی خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی شهرداری کوم به زودی سیستم صوتی در ایستگاه های پارک عمومی کوم برای استفاده ویژه نابینایان راه اندازی می شود و سپس سیستم تصویری برای افراد دارای مشکلات شنوایی راه اندازی می شود.
طبیبی با تاکید بر اینکه فرهنگ شهروندی جلوه های مختلفی دارد که نیازمند فرهنگ سازی و نظارت مستمر است، گفت: گاهی ایجاد سد معبر در معابر شهری با تضعیف حقوق شهروندان به طور عام و نابینایان به طور خاص همراه است.
وی مناسب سازی معابر برای کودکان خاص را نیاز مهم شهرستان می داند و یادآور شد: در حال حاضر به گفته برخی مربیان، گروهی از کودکان استثنایی به دلیل مشکلات حمل و نقل مجبور به ترک تحصیل می شوند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کوم به اهمیت ناوگان عمومی اشاره کرد و افزود: نظافت اتوبوس های درون شهری باید در معرض دید شهروندان باشد، هر چه مردم به نظافت اتوبوس ها اطمینان داشته باشند تمایل بیشتری به استفاده از آن خواهند داشت.
وی گفت: رویکرد شهرداری کوم در حمل و نقل، رفع نیاز است نه خرید تجهیزات، این ناوگان عملیاتی است.

  تاج در کوم 5 نفر را کشت

دیدگاهتان را بنویسید