سیل 500 میلیارد تن به جاده های لرستان خسارت وارد کرد

شفقنا- مدیرکل مدیریت بحران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای میزان خسارت وارده به راه ها و راه های استان لرستان را ۵۰۰ میلیارد تن برآورد کرد.

به گزارش شفقنا، فرهاد مهریاری در گفت و گو با موضوع سیل اخیر در برخی استان های کشور، اظهار کرد: 18 استان کشور در چند روز اخیر تحت تاثیر برف و باران قرار گرفته اند و سامانه بارشی تا روز دوشنبه در کشور ادامه دارد. در این راستا بیشترین خسارت ناشی از سیل اخیر در استان لرستان بوده که یک محور اصلی را در 90 کیلومتری محورهای هرم آباد و پلدختر بسته است.

وی با اشاره به محاصره موقت برخی نقاط کشور در ساعات اخیر افزود: مردم در کولاک و برف دچار کولاک نشوند.

مدیرکل مدیریت بحران راهداری و حمل ونقل جاده ای در خصوص برآورد اولیه خسارات ناشی از سیل اخیر به ویژه در محورهای لرستان، گفت: در گفتگو با مدیریت بحران لرستان بیش از 500 میلیارد تن است. محاسبه می شود.

وی در خصوص راه های مسدود شده در استان لرستان گفت: در حال حاضر تنها چند راه روستایی بسته است و راهداران در حال بازگشایی راه ها هستند. راه های بسته به احتمال زیاد تا یک هفته دیگر به طور موقت باز خواهند شد، زیرا برخی از معابر و ساختمان های فنی دچار آبگرفتگی و آبگرفتگی برخی از ترانشه ها و بسته شدن دهانه تونل می شود که نیاز به احداث کامل راه دارد.

مهریاری در پایان با اشاره به بازگشایی باقیمانده راه های غیر شریانی مسدود شده استان لرستان خاطرنشان کرد: ساکنان این شهرستان ها می توانند تا زمان بازگشایی بزرگراه از تریبون های هرم آباد به پلدختر و هرم آباد به اندیمسک استفاده کنند.

  هوای گیلان تا اواسط هفته آینده صاف و آفتابی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید