سازمان خیرین همواره حامی حوزه بوده است

سازمان خیرین همواره حامی حوزه بوده است

علما در تبیین های مختلف نظری، عملی و حقوقی، مسئله وقف را مطرح کرده اند. آنها مؤسس وقف بودند و مردم را تشویق می کردند و اگر امروز قرار است وقف مورد آزار و اذیت علما قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، خجت الاسلام والمسلمین اسکندریه وی در حاشیه اجلاس سراسری جامعه مدرسین و طلاب حوزه علمیه، نقش طلاب در فرهنگ سازی و ترویج آن در جامعه را برجسته کرد و گفت: امروز شاهد دوازدهمین نشست با حضور دانشمندان کشور هستیم. این جلسه از دوره های گذشته مرحوم آیت الله مشکینی رایج بود و ایشان می خواستند علما دور هم جمع شوند و مشکلات جامعه را مطرح کنند و راه حلی ارائه دهند.
مدیرکل نذورات و امور خیریه استان قم افزود: روحانیون همیشه در همه صحنه ها حضور داشته اند و از اول انقلاب نقش آفرینی کرده اند و مردم تاکنون این گونه رفتار کرده اند. این بازی نقش آفرینی باید به طرق مختلف از جمله Blood Summit ادامه یابد.
وی گفت: اگر نگاهی به تاریخچه استعدادها بیندازیم متوجه می‌شویم که دانشمندان در تبیین‌های مختلف نظری، عملی و حقوقی در بحث وقف پیشتاز بوده‌اند. آنها خودشان مؤسس وقف بودند و مردم را تشویق می کردند و اگر قرار است امروز وقف دنبال شود، علما باید از آن پیروی کنند.
حجت الاسلام والمسلمین اسکندری با اشاره به نقش کمک های خیرین در حمایت از حوزه علمیه گفت: در حال حاضر مدارس علمیه در کشور و بسیاری از موارد دیگر وقف هستند و کمک های زیادی وجود دارد که به حوزه های علمیه اختصاص دارد و کمک های خیرین می تواند باشد. به حوزه های علمیه و امور سمینار کمک کنید.»

  اولویت فعلی دولت هوشمندسازی یارانه نان است/ نان معمولی فقط یارانه ای دارد

دیدگاهتان را بنویسید