دولت شهر کوم قصد دارد سیل را از بین ببرد و آب های سطحی را هدایت کند

دولت شهر کوم قصد دارد سیل را از بین ببرد و آب های سطحی را هدایت کند

مدیر کل فنی و طراحی شهرداری کوم از برنامه های مدیریت شهری قم برای رفع سیلاب و هدایت آب های سطحی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، رضا حنه زاد راید وی با اشاره به برنامه های دولت شهرستان کوم برای رفع سیلاب و هدایت آب های سطحی بیان کرد: طرح کامل آب های سطحی کوم در سال 81 به تصویب رسید که بر اساس آن حلقه های اصلی و رینگ غربی که برای دوقلوها در نظر گرفته شد.
وی با بیان اینکه با توجه به عمران و آبادانی شهر و اضافه شدن بخشهای مختلف باید در طرح کلی بازنگری شود که در دستور کار قرار گرفته است، افزود: برای سال آینده با دستور شهردار چندین بودجه عملیاتی برای مناطق 3، 1 و 4. فرض بر این است که امیدواریم شرایط خوبی ایجاد شود.
مدیر کل فنی و طراحی شهرداری کوم خاطرنشان کرد: مهلت بازگشت در خصوص اجرای طرح های سیلاب مصوب وزارت کشور به شهرداری ها ابلاغ شده و بسته به رودخانه ها و رینگ ها متفاوت است و از 2 تا 2 سال در نظر گرفته شده است. 50 سال دو سه سال.
وی با تاکید بر اینکه 600 کیلومتر از این نوع کانال در کوم وجود دارد و در آینده ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: در این شرایط اقتصادی بحث هزینه ها در کشور بسیار مهم است و نمی توانیم این هزینه ها را تامین کنیم، اما در ما تا حد امکان در اجرای پروژه ها گام بردارند.
حنه زاد خاطرنشان کرد: شبکه های فردوسی نیز 5 ساله است و امتیاز فردوسی را ارزیابی می کنیم.
وی بیان کرد: مشکل مترو در سیل در سال های گذشته به وجود آمده است اما در سال های اخیر به مراتب کمتر بوده و متروهای قابل آبگرفتگی از انواع قدیمی هستند که هنوز زیرساخت های فنی لازم را ندارند.

  کارشناس هواشناسی خوزستان نسبت به دمای ۴۹ درجه به بالا هشدار داد

دیدگاهتان را بنویسید