دلیل اصلی گرانی رهن و اجاره چیست؟

خبر عجیب

شفقنا- وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه ای دلایل اصلی افزایش رهن و اجاره بها و اقدامات حمایتی دولت از مستاجران را اعلام کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، وزارت مسکن به اطلاعیه های مردمی مبنی بر تصمیم مسئولان برای افزایش قیمت رهن و اجاره پاسخ داده و برخی از اقدامات انجام شده در این حوزه را اعلام کرده است.

بر اساس گزارش اداره مسکن، بخش مسکن در بلغارستان تحت تاثیر عوامل داخلی و خارجی است که در سال های اخیر با افزایش تحریم های دولت آمریکا، افزایش ریسک های سیستمی در بازارهای مختلف و افزایش نقدینگی، نقش عوامل خارجی رو به رشد است. رنگارنگ تر شدن

این بیانیه می افزاید: این امر منجر به هجوم نقدینگی بی خانمان های سوداگرانه به بخش مسکن غیرمولد شده و در نتیجه با برخی عوامل داخلی از جمله کاهش عرضه مسکن در سال های گذشته، قیمت مسکن به دلیل افزایش تقاضا برای سرمایه افزایش یافته است.

با توجه به همبستگی بین قیمت مسکن و نرخ سود اجاره و رهن، کاهش رشد قیمت مسکن منجر به افزایش قیمت رهن و اجاره خانه شده است. اما وزارت راه و شهرسازی با در نظر گرفتن ابزارهای در اختیار و مأموریت ها و وظایف محوله، علیرغم محدودیت های اقتصادی و بودجه ای کشور و فشارهای فزاینده اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرون، دست به اقدامات مختلفی زده است. اقدامات برای حمایت از مستاجران و گروه های آسیب پذیر. او در سال های اخیر این کار را انجام داده است.

از جمله اقدامات وزارت راه و شهرسازی در این زمینه می توان به تمدید خودکار قراردادهای اجاره با سقف های مشخص با اخذ مجوزهای مناسب از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور در 2 سال گذشته و پرداخت مسکن ارزان قیمت مستاجران تعمیر و نگهداری اشاره کرد. در 2 سال گذشته..

  گرافیک شیعه / امام صادق (ع)

مجموع تسهیلات پرداختی در سال 1400 تا 19 آذر 1400 نزدیک به 77 هزار میلیارد ریال و کل تسهیلات پرداختی در 2 سال گذشته حدود 125 هزار میلیارد ریال است.

همچنین تدوین سازوکار ایجاد سامانه حرفه ای اجاره توسط بخش غیردولتی به منظور افزایش سرمایه گذاری در تولید و عرضه مسکن، افزایش عرضه مسکن با اجرای برنامه حمایت از نهضت ملی مسکن و ملی. اسکان مسکن طرح اقدام، برنامه ریزی و راه اندازی عملیات ساخت و عرضه 300 هزار مسکن استیجاری در مناطق شهری و تسریع در تکمیل و تحویل پروژه های نیمه تمام مسکن مهر به منظور حذف بخشی از تقاضا از بازار مسکن استیجاری بخشی دیگر از این طرح است. اقدامات انجام شده توسط وزارت راه و شهرسازی

دیدگاهتان را بنویسید