حزب الله عراق روایت ارتش از پایگاه بلد را «مضحک» خواند.

خبر عجیب

شفقنا- رئیس امنیت گردان های عراقی در حزب الله از ماجرای مرکز اطلاعات امنیتی ارتش عراق درباره هدف پایگاه هوایی بلد انتقاد کرد و آن را مضحک خواند.

به گزارش ایسنا، ابوعلی العسکری، مسئول امنیت گردان های حزب الله عراق، گزارش مرکز اطلاعات امنیتی ارتش عراق مبنی بر هدف قرار دادن پایگاه هوایی بلد با سه پهپاد را مضحک خواند و گفت: استدلال های اشتباه در این مورد وجود دارد.

العسکری با بیان اینکه تنها دو نوع پهپاد در عراق استفاده می شود، گفت: نوع اول پهپاد تهاجمی (انتحاری) است که مستقیماً به سمت هدف حرکت می کند و قادر به تغییر جهت یا بازگشت به پایگاهی که از آن بلند شده است، نیست.

دومی پهپاد شناسایی است که در فضای مه آلود کار نمی کند و نیازی به نزدیک شدن به هدف ندارد و با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست.

مسئول امنیتی گردان عراقی حزب الله افزود: برخلاف آنچه مرکز اطلاعات امنیتی عراق اعلام کرد، امکان فرار پهپادهای عراقی وجود ندارد و آنها چنین فرصتی را ندارند.

مرکز اطلاعات امنیتی وزارت دفاع عراق امروز در بیانیه ای اعلام کرد که پایگاه بلد در استان صلاح الدین بامداد شنبه مورد هدف سه پهپاد قرار گرفت و توسط نیروی هوایی عراق خنثی شد.

پایگاه هوایی بلد یکی از مهم ترین پایگاه های عراق است که مستشاران نظامی آمریکا و جنگنده های اف 16 در آن مستقر هستند.

  افزایش 50 درصدی لیشمانیوز در شاهین شهر

دیدگاهتان را بنویسید