بهره مندی 3500 خانوار با اجرای 5 طرح آبرسانی در سوادکوه

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمدرضا اسماعیلی افرا گفت: پنج پروژه آبرسانی شامل مجتمع لکم، لرزنه، مجتمع جمشیدآباد، کارسالار، مجتمع بای کلا و همچنین مجتمع رجا، دهمیان و ماته کلا، لولاک با پیش بینی اعتباری. 60 میلیارد و 200 میلیون ریال در دست اقدام است.

وی به ویژگی های ظاهری اشاره کرد پروژه های آبرسانی سوادکوه، ادامه: برای این طرح خطوط لوله انتقال و شبکه توزیع به طول 18800 متر، ساخت 5 مخزن ذخیره با حجم 620 متر مکعب، احداث 4 ایستگاه پمپاژ، نصب شیرآلات، پمپ و تابلوهای برق، اجرای مخزن کف بتنی در حال انجام است که تاکنون هزینه بر داشته است. 10 میلیارد و 500 میلیون ریال 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر آبفای شهرستان سوادکوه هزینه تکمیل این 5 پروژه آبرسانی را 120 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای تکمیل این پروژه عملیاتی از جمله اجرای 100 مترمکعب مخزن شیر در پروژه لکم لارسنه، به بهره برداری رسید. یک تانک بسازید 100 متر مکعب در پروژه جمشیدآباد کارسالار، احداث مخزن و محوطه سازی مجتمع آبرسانی بای کلا و همچنین احداث مخزن، خط انتقال و محوطه سازی در پروژه آبرسانی راجه، دهمیان و بتنی و محوطه سازی، احداث یک مخزن 300 متر مکعبی، بهسازی چشمه ها و شبکه توزیع در مجتمع آبرسانی موته کلا لولک باقی مانده است.

وی با اشاره به اجرای 9 ماهه این موضوعات گفت: در این مدت 30 کیلومتر خط لوله، اصلاح و توسعه شبکه در شهرستان سوادکوه با مشارکت مردمی انجام شده است.

  نشست جهانی زباله های پلاستیکی در نایروبی

دیدگاهتان را بنویسید